لبنان جایگاه ویژه‌ای در اولویت‌های سیاست خارجی ایران دارد

سیاست خارجی,حسين جابر انصاری,میشل عون,جابر انصاری,ایران و لبنان,حسین جابرانصاری,حسین جابری انصادری,جابری انصاری,حسین جابری انصاری

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه صبح امروز با رئیس‌جمهور لبنان در محل کاخ ریاست جمهوری (بعبدا) دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که به منظور دیدار با مقامات عالیه لبنان و رهبران سیاسی و دینی این کشور، به لبنان سفر کرده است، صبح امروز دوشنبه با میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در محل کاخ ریاست جمهوری (بعبدا) دیدار و پیرامون تحولات لبنان و منطقه و روابط و همکاری‌های ایران و لبنان، گفت‌وگو کرد.

او با ابلاغ سلام رئیس جمهوری اسلامی ایران به رئیس‌جمهور لبنان، از نقش ممتاز ملت، دولت، ارتش و مقاومت لبنان در مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی و همچنین مبارزه با تروریسم تقدیر کرد.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه دو اولویت وزارت امور خارجه در دوره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی، گسترش همکاری‌های منطقه‌ای و افزایش تحرک در دیپلماسی اقتصادی است، اظهار داشت: لبنان جایگاه ویژه‌ای در هر دو اولویت دارد.

میشل عون، رئیس‌‌جمهور لبنان نیز در این دیدار با اشاره به تاثیر گسترده بحران‌های منطقه‌ای به ویژه بحران سوریه بر لبنان و تاکید بر موفقیت‌های داخلی به دست آمده از طریق اجماع ملی لبنان در زمینه مبارزه با تروریسم و تصویب قانون انتخابات جدید، یکی از اولویت‌های دولت لبنان در مرحله فعلی را حل مشکلات اقتصادی کشور دانست.

او همچنین با ابلاغ سلام به حسن روحانی و تبریک آغاز دوره جدید ریاست‌جمهوری ایشان، بر ضرورت گسترش روابط و همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.

کد N1753690