برخورد ناو آمریکایی با کشتی تجاری در حوالی سنگاپور

بین الملل,سنگاپور,ناو آمریکایی,ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا

ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا که در پایگاه یوکوسوکای ژاپن مستقر است می‌گوید یک ناو آمریکایی در آب‌های شرق سنگاپور با یک کشتی تجاری تصادف کرده‌است؛ در حالی‌که ۱۰ تن از ملوانان آن ناپدید و پنج نفر هم زخمی شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، ناوشکن جان اس. مک‌کین ارتش آمریکا، بامداد امروز- دوشنبه- در آب‌های شرق سنگاپور با یک کشتی تجاری تصادف کرده‌است؛ در حالی‌که عملیات جست‌وجو و امداد در جریان است، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده ۱۰ تن از ملوانان آن ناپدید و پنج نفر هم زخمی شده‌اند.

تصادف ناو جنگی و کشتی تجاری آسیب‌هایی هم به خود ناو وارد کرده، هرچند نیروی دریایی ایالات متحده تاکید کرده که برای بازگشت آن به بندر به کمک کشتی دیگری نیاز نبود.

ناو جان اس. مک‌کین که حامل موشک‌های هدایت‌شونده‌ است، به ناوگان هفتم نیروی دریایی ارتش آمریکا تعلق دارد. این دومین بار طی دو ماه گذشته است که یک کشتی جنگی از این ناوگان با یک کشتی تجاری، در اقیانوس آرام تصادف می‌کند.

در ۲۷ خرداد ماه نیز ناوشکن «یواس‌اس فیتزجرالد» با یک کشتی تجاری در نزدیکی ساحل ژاپن برخورد کرده بود که در جریان آن هفت تن ناپدید و سه نفر زخمی شدند.

در پی سانحه خرداد ماه، کاپیتان یواس‌اس فیتزجرالد از فرماندهی برکنار شد و همچنین احکامی تنبیهی برای شماری دیگر از ملوانان صادر شد.

مقر ناوگان هفتم نیروی دریایی ارتش ایالات متحده، ژاپن است. ناوشکن جان اس. مک‌کین در راه سنگاپور، برای عملیات معمول پهلوگرفتن در بنادر دیگر بود. بنا بر اطلاعات منشرشده در وب‌سایت نیروی دریایی، بندر خانگی جان اس. مک‌کین، یوکوسوکا در ژاپن است، ۲۳ افسر ارشد، ۲۴ افسر جز و ۲۹۱ ملوان دارد.

کد N1753416