از آشتی‌کنان سامری و ظریف تا باز شدن پای چمران و باباه شاه به صحن مجلس

مجلس,جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

چهارمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در صحن علنی مجلس همچون روزهای قبل، با برخی حواشی جالب همراه بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، در حالی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشغول رسیدگی به صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی بودند، هنگامی که جهانبخش محبی‌نیا پشت تریبون رفت تا در موافقت با آخوندی نطق کند، نحوه بیان مطالب، انتقاد تعدادی از نمایندگان حاضر در صحن را برانگیخت که با فریاد بلند و تکرار عدد ۲ این انتقادات علنی شد.

نمایندگان با این شیوه پارلمانی به دلیل آنکه نماینده موافق عملا در مخالفت با وزیر صحبت می‌کرد اعتراض داشتند. اتفاقی که در روزهای گذشته نیز به اشکال مختلف رخ داده بود.

پای چمران و بابا شاه به مجلس باز شد

محبی‌نیا در بخشی از سخنان خود گفت: برخی از نمایندگان مجلس می‌گویند بهتر است چند نفر از وزرا رای نیاورند تا حرمت مجلس حفظ شود.آیا اگر ۱۸ وزیر در سطح چمران معرفی شدند باید آن ها را رد کرد ؟ یا اگر ۱۸ نفر در سطح بابا شاهی معرفی شدند باید همه را قبول کرد ؟

آشتی کنان سامری و ظریف

از دیگر سو در حالی که در جریان رسیدگی به صلاحیت وزیر پیشنهادی امور خارجه یک نماینده اصولگرا فریادهای مکرر محمدجواد ظریف را دروغگو خطاب کرده و به او دشنام داده بود، صبح امروز این نماینده در حضور تعدادی از نمایندگان و وزرا از ظریف دلجویی کرد. عبدالله سامری که البته در جلسه روز چهارشنبه هفته قبل دقایقی پس از آنکه در حضور خبرنگاران به محمدجواد ظریف دشنام داده بود، همه چیز را تکذیب کرد صبح امروز دقایقی پس از آغاز جلسه علنی با حضور در کنار صندلی محمدجواد با او مصافحه کرد و این درحالی بود که برخی دیگر از نمایندگان از جمله محمدرضا تابش و کمال دهقانی دو نماینده عضو مجمع نمایندگان استان یزد نیز ناظر بودند.

ادامه دارد

کد N1752275