ماجرای پزشک تبریزی به کجا رسید؟ | آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی به روایت دادستان تبریز

پزشک تبریزی, ماجرای پزشک تبریزی, پرونده پزشک تبریزی, دادستان تبریز, سم فسفین, همسر پزشک تبریزی,

ماجرای پزشک تبریزی به کجا رسید؟ | پرونده پزشک تبریزی که از سال گذشته در جریان است، همجنان توسط مقامات قضایی رسیدگی می شود. در آخرین خبر از پرونده پزشک تبریزی، دادستان تبریز پیرامون ماجرای قتل خانواده و همسر پزشک تبریزی توضیحاتی داده است.

ماجرای پزشک تبریزی به کجا رسید؟ | پرونده پزشک تبریزی که از سال گذشته در جریان است، همجنان توسط مقامات قضایی رسیدگی می شود. در آخرین خبر از پرونده پزشک تبریزی، دادستان تبریز پیرامون ماجرای قتل خانواده و همسر پزشک تبریزی توضیحاتی داده است.

موسی خلیل‌اللهی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی، درباره آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی اظهار کرد: پاسخ استعلام از یکی از ادارات مربوطه در رابطه با پرونده پزشک تبریزی واصل نشده است، بنابراین پرونده مذکور فعلا در وقت اداری است.

وی ادامه داد: برای این پرونده هنوز وقت رسیدگی تعیین نشده است. گفتنی است کیفرخواست پرونده پزشک تبریزی در اواسط فروردین‌ماه سال جاری صادر شد. بیستم مهرماه سال گذشته و هم‌زمان با روز تاسوعای حسینی خبری مبنی بر فوت دو عضو خانواده یکی از پزشکان تبریز در رسانه‌ها منتشر شد. براساس گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی این پزشک مدعی شده بود که فردی چند غذای نذری در اختیار آنها قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیدا کرده، راهی بیمارستان شده‌اند و در نهایت همسر و مادربزرگ این پزشک فوت می‌شوند.

تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه با پیگیری‌های شبانه‌روزی دادستان مرکز استان و بازپرس پرونده ادامه داشت تا اینکه این پرونده ابعاد تازه‌ای به خود گرفت و ١٠ آبان‌ماه سال گذشته قاضی موسی خلیل‌الهی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی، در گفت‌وگو با میزان جرئیاتی جدید از پرونده فوت دو عضو خانواده این پزشک را تشریح کرد. 

وی از صدور نظریه پزشکی قانونی درباره این پرونده خبر داد و گفت: براساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم فسفین بوده و در بررسی غذاها نیز این نوع سم کشف شده است.

دادستان تبریز در تبیین سوابق کاری و تحصیلی وی، تصریح کرد: این فرد یک پزشک عمومی است که در سال‌های اخیر فارغ‌التحصیل شده و شهرت خاصی ندارد. قاضی خلیل‌الهی ادامه داد: عمده فعالیت وی نیز در خانه سلامت یکی از محلات تبریز بوده که از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی درباره ادعای مطرح‌شده مبنی‌بر خیربودن این پزشک نیز افزود: اگر مبنای این موضوع انتشار یک نسخه پزشکی در فضای مجازی باشد، باید گفت که این موضوع در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

قاضی خلیل‌الهی توضیح داد: در نسخه انتشاریافته از این پزشک در فضای مجازی، به داروخانه توصیه شده وجه داروها را از بیمار دریافت نکند و این درحالی است که اصل‌بودن این نسخه و اینکه شخصی به واسطه توصیه این پزشک از پرداخت هزینه داروها معاف شده باشد در تحقیقات به اثبات نرسیده است. 

دادستان تبریز تصریح کرد: اساسا این نسخه به وسیله یکی از آشنایان این پزشک در فضای مجازی منتشر شده که این فرد نیز از ماهیت موضوع در زمان انتشار آن خبر نداشته است. قاضی خلیل‌الهی در پاسخ به سؤالی مبنی‌بر اینکه آیا مسمومیت و فوت به دلیل مصرف غذای نذری در این پرونده به اثبات رسیده است یا خیر، گفت: اساسا موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صد درصد منتفی است به هیچ‌وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است.

وی با بیان اینکه غذاها از یکی از رستوران‌های تبریز خریداری شده است، تأکید کرد: هم تحقیقات کارآگاه‌ها و هم تحقیقات بازپرس پرونده حکایت از این داشت که اساسا موضوع غذای نذری نمی‌تواند مطرح شود. قاضی خلیل‌الهی تصریح کرد: خوشبختانه در جریان تحقیقات، محل این غذاخوری شناسایی و با بررسی محتوای دوربین‌های حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص شده است. دادستان تبریز خاطرنشان کرد: این پزشک نیز تأیید کرده که اصلا بحث غذای نذری در کار نبوده است. 
کد N1717276