برنده انتخابات 96 از نظر ناطق نوری/ آیت الله مکارم: همه باید رئیس جمهور منتخب را یاری کنند

انتخابات 96, برنده انتخابات, برنده انتخابات 96, نتیجه انتخابات 96, پیروز انتخابات, پیروز انتحابات 96, ناطق نوری, مکارم شیرازی,

برنده انتخابات 96 از نظر حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری، مردم هستند. او مردم ایران را دارار شعور و فرهنگ سیاسی می داند و میگوید این مردم معادلات دشمن را به هم می‌ریزند... آیت الله مکارم شیرازی نیز میگوید: هر کسی که انتخاب شد همه باید او را یاری کنند...

حجت الاسلام ناطق نوری و آیت‌الله مکارم شیرازی در لحظات اولیه انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق رای حاضر شدند.
حجت‎الاسلام علی اکبر ناطق‌نوری در جمع خبرنگاران در حسینیه ارشاد اظهار داشت: پیروز این انتخابات مردم هستند، سرنوشت کشور با افکار و آرا مردم تعیین می شود و از دیرباز در بحرانی ترین شرایط ممکن چون جنگ، با رای مردم، سرنوشت کشور رقم خورده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: به طور میانگین سالی یک انتخابات برگزار کردیم. گرچه الان دو مورد انتخابات باهم شده مثل ریاست جمهوری و شورای شهر یا مجلس و خبرگان اما بالاخره به طور میانگین سالی یک بار انتخابات برگزار کرده‌ایم.
او تاکید کرد: مساله بعدی حضور یکپارچه و پرشور است. ممکن است خیلی جاها انتخابات باشد اما ایران از یک استثنا برخوردار است. مردمش فرهنگ سیاسی دارند و باشعورند. از کاسب و بازاری و دانشجو و شهری و روستایی همه تحلیل دارند و سیاسی هستند و با تحلیل انتخاب می‌کنند. مخصوصا در همین انتخابات همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هرکسی از صندوق دربیاید محترم است و رئیس جمهور خواهد بود اما از الان کسی که پیروز این انتخابات خواهد بود مردم هستند که در مقابل همه منفی‌بافی‌های دشمنان اینطور پرشور حضور پیدا می‌کنند و معادلات دشمن را به هم می‌ریزند.
آیت الله مکارم شیرازی:  نامزد منتخب برای رفع مشکلات تنها در جناح ها و ستاهای خود منحصر نشود
آیت الله مکارم شیرازی نیز پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران در قم، افزود: ملت شریف ایران بداند هر کسی که انتخاب شده همه باید او را یاری کنند و گفت و گوهای زمان انتخابات و تبلیغات باید فراموش شده و برای رفع مشکلات همه به کمک رئیس جمهوری منتخب بیایند.
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: کسی که انتخاب می شود باید خود را متعلق به همه ملت ایران بداند و کابینه خود را از همه گروه ها انتخاب کند.
وی تصریح کرد: نامزد منتخب برای رفع مشکلات تنها در جناح ها و ستاهای خود منحصر نشود. 
کد N1700608