زنده گیری سه حلقه مار افعی گرزه ای در منزل یک شهروند نوشهری

حوادث

نوشهر- ایرنا - ماموران آتش نشانی با همکاری ماموران حفاظت محیط زیست نوشهر عصر چهارشنبه سه حلقه مار سمی افعی گرزه ای را در یک واحد مسکونی این شهر زنده گیری کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر چهارشنبه شب در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : در پی تماس یکی از شهروندان منطقه شمع ساحل مبنی بر وجود چند حلقه مار سمی در منزل مسکونی نیروهای آتش نشانی و حفاظت محیط زیست به منطقه اعزام شدند.
کامبیز محسن سلطانی افزود : طبق گزارش مامور محیط بانی که برای زنده گیری این مارها به منزل این شهروند اعزام شده بود، این مارها در داخل ، زیر و بالای بخاری یکی از اتاق های منزل این شهروند به سر می بردند.
وی گفت : این مار جزو مارهای سمی غیر بومی است و بیشتر در استان هایی مانند کرمانشاه ، آذربایجان و اردبیل زیست می کنند و احتمال دارد به شیوه قاچاقی یا از سوی افراد دوره گرد وارد این استان شده باشد.
به گفته وی ، این مارها از نوع بسیار سمی و خطرناک هستند و از اینکه تاکنون به ساکنان این منزل آسیب نرسانده بودند به دلیل بوده که در خواب زمستانی به سر می برند .
محسن سلطانی اظهار داشت : با تحقیقاتی که روی این مارها انجام گرفته است این گونه از خزندگان برای حرکت از طبیعت و گرما انرژی دریافت می کنند و غذای آن ها غالبا گونه هایی نظیر قورباغه ، مارمولک ، موش و پرندگان کوچک است .
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت : این مارها هرکدام یک متر و 28 سانتی متر تا یک متر و 48 سانتی متر طول دارند که درمیان آن ها یکی نر ، دیگری ماده و یکی هم بچه مار دیده می شود.
محسن سلطانی افزود : اکنون این مارها در ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی نوشهر نگهداری می شوند و از آنجایی که سم آن ها نیز خاصیت دارویی دارد طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار شد فردا به موسسه رازی استان البرز انتقال داده شوند.
خبرنگار : مهراب زکی پور کینجی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7078 /1602/1654
کد N1681060