کشف 900 کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

انتظامی حوادث,سیستان و بلوچستان,مواد مخدر

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف 900 کیلوگرم مواد مخدر درمرزهای میانی استان طی دو عملیات توسط مرزداران خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "سعید کمیلی" در تشریح این خبر، اظهارداشت: مرزداران هنگ مرزی "سراوان" با اشرافیت اطلاعاتی، از قصد قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر به داخل کشور  مطلع شدند.

وی افزود: نیروهای مرزبانی پس از ساعتی کمین هدفمند و پایش‌های دقیق دریافتند که سوداگران مرگ، محموله های مواد را در محلی مخفی کردند که با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند محل اختفای محموله را شناسایی کنند.

سردار کمیلی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: مرزداران در این عملیات موفق شدند در پاکسازی منطقه، 554 کیلوگرم تریاک را که در زیر بوته‌ها و شیارهای خاکی مخفی شده بود، کشف کنند.

وی به عملیات دیگر مرزبانان اشاره و بیان کرد: مأموران هنگ مرزی "میرجاوه" با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و عملیاتی از ورود تعدادی قاچاقچی موادمخدر به داخل کشور باخبر شدند که بلافاصله دستگیری آنها در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان ادامه داد: مأموران با اتخاذ مواضع مناسب و با صدور فرمان ایست، سعی داشتند تا سوداگران مرگ را در نقطه صفر مرزی دستگیر کنند که قاچاقچیان پس از مشاهده مرزداران با استفاده از کوهستانی بودن منطقه با برجای گذاشتن محموله به کشور پاکستان متواری شدند.

وی خاطر نشان کرد: مرزداران در پاکسازی از محل، 346 کیلو گرم تریاک را کشف کردند.

سردار کمیلی در خاتمه از همکاری خوب مرزنشینان و اقتدار مرزداران که بدون چشم‌پوشی، با اعمال خلاف قانون متجاوزین و قاچاقچیان، قاطعانه برخورد می‌کنند، تشکر کرد.

 

کد N1680812