آیت‌الله نوری‌همدانی:

از قطع ارتباط عربستان با ایران ناراحت نیستیم

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,ایران و عربستان,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

آیت‌الله نوری‌همدانی به قطع روابط دیپلماتیک از سوی عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: ما از این قطع ارتباط ناراحت نیستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در جلسه درس خارج خود در مسجد اعظم قم گفت: حاکمیت کشور را عربستان را دارای یک مذهب دروغین و عامل اختلاف در جهان اسلام و نوکر آمریکا و صهیونیست‌ها می‌دانیم.

وی با بیان این‌که «جهان اسلام فاجعه منا و جریان اعدام روحانی مظلوم و شجاع شیخ نمر را فراموش نخواهد کرد» گفت: عربستان سعودی برای تطهیر خود و انحراف افکار عمومی جهان از جنایاتی که مرتکب شده و می‌شود، هر روز بازی جدیدی ایجاد کرده و با ارتکاب جنایت تازه کارنامه سیاه خود را سیاه‌تر می‌کند.

این مرجع تقلید با اشاره به دو انتخابات در پیش تاکید کرد: همه باید در تمامی مراحل انتخابات اعم از ثبت نام، بررسی صلاحیت‌ها، تبلیغات و اعلام نتایج تابع قانون باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد: همه مسائل مرتبط با انتخابات در قانون اساسی به صورت شفاف آمده است و شورای نگهبان مجری آن است.

وی با تاکید بر این‌که «شورای نگهبان طبق قانون و موازین اسلامی عمل می‌کند و نوع نظارت آن نیز استصوابی است» گفت: قوانین درباره خبرگان و مجلس کاملا مشخص است و همه باید طبق این قوانین عمل کنند.

این مرجع تقلید همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب درباره حق الناس بودن رای مردم، افزود: حق الناس باید هم مربوط به رای دهنده، هم مربوط به کاندیدا و هم شورای نگهبان و هم قانون باشد نه یک طرف خاص.

وی ایجاد اختلاف در جامعه را گناه خواند و با تاکید بر لزوم تقویت بیش از پیش وحدت در جامعه، اظهار کرد: انتخابات باید مظهر و مایه وحدت باشد نه افتراق.

آیت‌الله نوری‌همدانی تاکید کرد: دروغ، تهمت، افترا بستن و خدشه دار کردن قانون حرام است و اگر فردی در هر مرحله‌ای از انتخابات اعتراض و نقطه نظری داشته باشد باید از مجاری قانونی پیگیری کند و در عین حال تسلیم نتیجه قانونی باشد.

انتهای پیام

کد N1095016