اپوزیسیون بولیوی مورالس را به تصرف "قدرت ابدی" متهم کرد

سیاسی

رهبر اپوزیسیون حزب دموکرات مسیحی بولیوی گفت، رئیس‌جمهوری بولیوی و معاون وی بیش از مشکلات مردم به فکرحفظ قدرت ابدی خود هستند.

رهبر اپوزیسیون حزب دموکرات مسیحی بولیوی گفت، رئیس‌جمهوری بولیوی و معاون وی بیش از مشکلات مردم به فکرحفظ قدرت ابدی خود هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، 21 فوریه (دوم اسفند) قرار است رفراندوم قانون اساسی بولیوی برگزار شود و اوو مورالس، رئیس‌جمهوری بولیوی در نظر دارد تا با اصلاح قانون اساسی و لغو محدودیت دوران ریاست جمهوری برای چهارمین بار در انتخابات ریاست جمهوری 2019 شرکت کند.

خورخه کویرگا که بین سال‌های 2001 تا 2002 رئیس جمهور بولیوی بود، در جمع خبرنگاران گفت: دولت مورالس قدرت ابدی می‌خواهد اما نمی‌خواهد برای مقابله با فساد، مدیریت جعلی، قاچاق مواد مخدر و سایر مشکلات موجود کاری انجام دهد.

کویرگا از رئیس‌جمهوری بولیوی خواست تا به قانون اساسی احترام بگذارد و آن را فدای منافع دولت نکند. این رهبر اپوزیسیون بولیوی با اشاره به تغییر اخیر در دولت آرژانتین و پیروزی تاریخی اپوزیسیون ونزوئلا در انتخابات پارلمانی گفت: نسیم تغییر به بولیوی خواهد رسید.

براساس گزارش رسانه‌های محلی، حدود 54 درصد مردم بولیوی مخالف اصلاح قانون اساسی و نامحدود شدن دوران ریاست جمهوری هستند. در همین حال 56 درصد از مردم کاملا از حکومتداری مورالس رضایت دارند.

مورالس اولین رهبر بومی بولیوی است که از ژانویه 2006 در پست ریاست جمهوری باقی مانده است. این کشور در سال 2008 رفراندومی برگزار کرد تا رئیس‌جمهور عوض شود اما مورالس توانست 67 درصد رای به دست آورد و همچنان رهبر بولیوی باقی بماند.

انتهای پیام

کد N1094666