حبیبی: نگران عهدشکنی اصولگرایان هستم/ وجه اشتراک موتلفه و حزب الله لبنان به نقل از حسن نصرالله

محمدنبی حبیبی,حزب موتلفه اسلامی,ائتلاف اصولگرایان

ایسنا نوشت: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: نگرانی از عهد‌شکنی برخی اصولگرایان، نگرانی درستی است که ما هم داریم اما نمی‌توان به خاطر این نگرانی دست از تلاش کشید.

 محمدنبی حبیبی در دیدار با اعضای جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی با بیان تاریخچه‌ی تشکیل و فعالیت حزب موتلفه گفت: در جلسه‌ای که چند سال قبل با سید حسن نصرالله داشتیم سید حسن گفت دو مشخصه مشترک و منحصر موتلفه و حزب الله لبنان این است که هر دوی این احزاب به دستور مستقیم امام خمینی تشکیل شده است.

وی در ادامه به بیان خاطره‌ای از شهید مطهری پرداخت و گفت: در حوالی سال ۴۲ در جایی با شهید مطهری بودیم و درباره فعالیت‌های انقلابی حرف می‌زدیم شهید مطهری گفتند« شرایط انقلاب به گونه‌ای شده که دیگر کاری از منبر و اعلامیه بر نمی‌آید باید چند نفری از سران رژیم پهلوی را به خاک افکند تا نهضت دوباره جان بگیرد».

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به دلایل ضرورت ائتلاف در جریان اصول گرایی پرداخت و گفت: ما از دو سال قبل که برای انتخابات جلساتی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که بدون ائتلاف یقینا به پیروزی دست نخواهیم یافت، همان طور که در انتخابات ریاست جمهوری شکست خوردیم.

وی در تشریح دلایل شکست در انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری گفت: وجود و باقی ماندن کاندیدا‌های مختلف با رویکرد اصول‌گرایی و تخریب همدیگر باعث ایجاد احساس تفرق در بین مردم شد و در نتیجه آن ناامیدی ایجاد شده و منجر به شکست شد.

حبیبی وضعیت اصلاح‌طلبان را پس از انتخاب روحانی بسیار بهتر از گذشته ارزیابی کرد و گفت: برخلاف شعار استفاده از همه ظرفیت‌ها در این دولت، اعتدالیون اکثر مناصب مهم دولتی و محلی را در اختیار اصلاح‌طلبان گذاشتند.

دبیر کل حزب موتلفه با تاکید بر این نکته که حتی با وجود ائتلاف، پیروزی صد در صد نیست اظهار کرد: ما با اصلا‌ح‌طلبان رقیبیم اما با فتنه‌گران و منحرفان دشمنی داریم و باید برای پیروزی بر رقیب تمام توان خود را به کار ببندیم.

حبیبی در ادامه این دیدار در پاسخ به پرسش یکی از حاضران درباره سابقه عهد‌شکنی برخی از چهره‌های حاضر در ائتلاف گفت: نگرانی از عهد‌شکنی نگرانی درستی است که ما هم داریم اما نمی‌توان به خاطر این نگرانی دست از تلاش کشید.

وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون حضور افرادی که ممکن از قرابت خاصی با اصولگرایی نداشته باشند اظهار کرد: برای رسیدن به ائتلاف باید یک کفی را برای شاخصه‌های اصول‌گرایی تعریف کرد و اگر کسی به آن کف رسیده بود اصول‌گرا دانست.

وی افزود: بارها برخی درباره آقای قالیباف گفته‌اند که اصولگرا نیست اما من تاکید کرده‎ام و معتقدم آقای قالیباف منتظر دستور رهبر هم نمی‌ماند و اگر رهبری اشاره‌ای کند ایشان اجرا می‌کند. اگر این اصول‌گرایی نیست پس چیست؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان تاکید کرد: ائتلاف یعنی ثبات در اصول و انعطاف در سلیقه‌ها و اگر به این رسیدیم رفتارمان تغییر می‌کند.
27213

 

کد N1094162