منبع آگاه در وزارت امور خارجه روسیه؛

روسیه آماده میانجیگری میان تهران و ریاض است

سیاسی

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه روسیه امروز با ابراز تأسف از اقدام عربستان در قطع روابط خود با ایران از آمادگی مسکو برای ایفای نقش میانجیگری میان تهران و ریاض خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریا نووستی، یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه روسیه از تمایل این کشور برای ایفای نقش مؤثر در میانجیگری میان ایران و عربستان خبر داد.

این منبع آگاه در این باره گفت: روسیه ضمن اعلام تأسف از افزایش تنش ها میان ایران و عربستان آماده است تا به عنوان میانجی نقش بزرگی را در ترمیم روابط میان ایران و عربستان ایفا کند.

منبع مذکور به خبرگزاری ریانووستی اعلام کرد: به عقیده مسکو ایران و عربستان دو کشور مسلمان و تأثیرگذار در منطقه چه در عرصه جهانی و چه در عرصه بازار نفت هستند.

این منبع همچنین ابراز امیدواری کرد دو کشور ایران و عربستان به حضور و مشارکت خود در ادامه مذاکرات صلح در سوریه ادامه دهند.

به دنبال بالاگرفتن تنش ها میان ایران و عربستان پس از اعدام آیت الله نمر و اعتراض تهران به این اقدام غیرانسانی ریاض، عربستان سعودی امروز از قطع روابط دیپلماتیک با ایران خبر داد.

لازم به ذکر است عربستان سعودی از حامیان اصلی گروه های تروریستی در سوریه و عراق بوده و حمایت های مالی این رژیم از تروریست های تکفیری بارها برای کشورهای مختلف در جهان به اثبات رسیده است.

کد N1092483