انگلیس از اعدام‌های گسترده در عربستان ابراز "ناامیدی" کرد

انگليس

معاون وزیر امور خارجه انگلیس در امور خاورمیانه با ابراز ناامیدی از اعدام‌های گسترده در عربستان گفت، انگلیس همچنان به بررسی این نوع موارد با مقام‌های سعودی ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوایل روز شنبه وزارت کشور عربستان از اعدام 47 تن به اتهام ارتکاب جرایم تروریستی خبر داد که در میان آنها هم شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه قرار داشت.

توبیاس الوود، معاون وزیر امور خارجه انگلیس در امور خاورمیانه در بیانیه‌ای گفت: من به شدت از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه مضطرب و نگران شده‌ام.

وی افزود: انگلیس با جدیت مخالف اجرای مجازات اعدام است. ما این مساله را با مقام‌های سعودی مطرح کرده‌ایم و همچنین از اعدام‌های گسترده ابراز نگرانی کردیم. ما با مقام‌های ریاض صحبت کردیم و انتظار داریم که علی النمر (برادرزاده شیخ النمر) و سایرین که در سن نوجوانی محکوم شده‌اند، اعدام نشوند.

توبیاس الوود همچنین نسبت به حوادث اخیر مقابل سفارت عربستان در تهران ابراز نگرانی کرد و گفت: لازم است از هیات‌های دیپلماتیک به صورت مناسب محافظت شوند.

وی افزود: کسانی هستند که دوست دارند از شرایط سوءاستفاده کنند و تنش‌های فرقه‌ای را افزایش دهند. این مساله قطعا مغایر خواست اکثریت ساکن این منطقه است. من از تمام طرفین در این منطقه می‌خواهم که خویشتنداری و مسوولیت‌پذیری نشان دهند.

انتهای پیام

کد N1091481