واکنش مقاومت عراق به اعدام شیخ نمر: آل سعود شیوه امویان را دنبال می‌کند

مقاومت عراق با انتقاد از مقامات عربستانی در اعدام شیخ نمر تهدید کرد پاسخ این اقدام را در داخل خاک عربستان به آنها خواهد داد.

مقاومت عراق با انتقاد از مقامات عربستانی در اعدام شیخ نمر تهدید کرد پاسخ این اقدام را در داخل خاک عربستان به آنها خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی النشرة، جنبش "النجبا"ی عراق در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه عربستانی و 46 متهم دیگر با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از مسئولان عربستانی به دلیل اعدام شیخ نمر، رژیم آل سعود را یک رژیم وحشی و جاهل خواند و خطاب به مقامات این کشور تهدید کرد، در داخل عربستان پاسخ این اقدام را به آنها خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: رژیم وهابی، وحشی و عرب جاهلی آل سعود که سرزمین حجاز و محل نزول وحی و نیز مسجد الحرام را غصب کرده نه حرمت این سرزمین و نه آسمان آن را نگه نمی‌دارد و به مشارکت در جنگی علیه یمن به نیابت از رژیم صهیونیستی و گسترش فساد و تخریب با ترویج تفکرات ضاله در رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی اکتفا نکرده بلکه برای از هم پاشیدن امت اسلامی عامدانه شیوه امویان را دنبال می‌کنند و تمامی حرمت‌ها را زیرپا گذاشته و به مقدسات اهانت می‌کنند.

جنبش النجبای عراق در ادامه تاکید کرد: اقدامات عربستان در قتل علما و اولیای خدا تنها دلیلی روشن برای مقابله آنها با خدا و دین پیامبرش است.

این جنبش ادامه داد: هر مسلمان غیرتمندی ولی دم شیخ نمر و تمامی خون‌های پاکی است که با حمایت این "رژیم اعراب جاهلی" به زمین ریخته شدند.

انتهای پیام

کد N1090262