معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور:

برجام، تفاهم جهانی یک ساله و تا پایان دوره اوباما نیست

برجام

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری نوشت: برجام، تفاهم جهانی یک ساله و تا پایان دوره اوباما نیست؛ بلکه -همانند تعهدات ایران- موضوعی بلندمدت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به اقدامات اخیر دولت و کنگره آمریکا برخلاف برجام نوشت: در انتخابات ٢٠١٦ آمریکا دو رویکرد درحوزه سیاست خارجی در برابر هم قرار می‌گیرند: رویکرد جنگ افروزانه بوش؛ و رویکرد سیاست ورزانه اوباما.

سفیر اسبق کشورمان در ایتالیا با بیان اینکه جمهوری خواهان و دموکرات‌ها باید نشان دهند که حاصل رویکردهایشان، تقویت موقعیت جهانی و تامین امنیت ملی آمریکا است، یا تخریب و تضعیف آنها نوشت: دراین مبارزه سیاسی، دموکرات‌ها با مهمترین دستاوردهای جاری خود به میدان افکار عمومی خواهند رفت و جمهوری خواهان نیز با میراث‌های خود.

ابوطالبی تاکید کرده است: برجام یکی از مهمترین دستاوردهای چالشی جاری سیاست ورزی دموکرات‌ها درآمریکا ست؛ آنها با این دستاورد به مبارزات انتخاباتی ٢٠١٦خواهند رفت.

در مقابل، جمهوری خواهان می‌کوشند تا اقداماتی را انجام داده و قوانینی تصویب نمایند که در یک سال باقی‌مانده دولت اوباما، نقض برجام خود به خود صورت پذیرد تا با پیروزی احتمالی‌شان در دولت آینده هم متهم به نقض برجام نشده باشند، هم به تعهد خود به لغو آن عمل کرده باشند و هم دستاورد دموکرات‌ها را ازبین برده باشند.

به نوشته ابوطالبی اگر چه برجام نقطه افتراق سیاست در آمریکا خواهد بود؛ اما جمهوری خواهان نزاع را درحوزه‌هایی چون تروریسم و موشک و...برای تاثیر بر آن شکل می‌دهند.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در ادامه مطلب خود در توئیتر نوشته است: این مسیر که جمهوری خواهان در حال طی کردن آن هستند مسیر و گام خطرناکی است که هم برجام را تهدید می‌کند و هم اعتماد، امنیت و ثبات را در عرصه بین‌الملل.

او در پایان هشدار داده است: برجام، تفاهم جهانی یک ساله و تا پایان دوره اوباما نیست؛ بلکه -همانند تعهدات ایران- موضوعی بلندمدت است. دموکرات‌ها و دولت مستعجل آمریکا هشیار باشند.

انتهای پیام

کد N1089445