سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا:

شهادت شیخ نمر نشان دهنده سردرگمی‌ آل‌سعود است

بی کفایتی آل سعود,شیخ نمر

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جنایت آل سعود در شهادت شیخ نمر نشان دهنده سردرگمی آنهاست،‌ گفت: رژیم آل سعود با این جنایت به دنبال بقا و حفظ موجودیتش در منطقه است و این اقدام برای آنها پرهزینه خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: این جنایت نشان دهنده سردرگمی آل سعود و نظام سلطه آمریکا و تنها برای خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی انجام شده است.

به گفته وی، آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد اختلاف در دنیای اسلام و شیعه و سنی و همچنین ترویج شیعه هراسی و اسلام هراسی هستند که رژیم آل سعود نیز با به شهادت رساندن شیخ نمر خوش خدمتی‌اش را به آنها نشان داد، اقدامی که حتماً‌ پرهزینه خواهد بود.

سبحانی‌نیا تأکید کرد: رژیم آل سعود با این کار نشان داد که پشت پرده جنایات بزرگی در دنیای اسلام همچون نیجریه است و مأموریتش پیاده کردن اهداف نظام سلطه و استکبار و رژیم صهیونیستی است با همین رویکرد اقدامات فجیعی را در دنیا انجام می‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه عربستان با این‌گونه اقدامات می‌خواهد عجز خود را در برابر مسائل منطقه نشان دهد،‌ گفت: آل سعود با به شهادت رساندن شیخ نمر به دنبال جبران شکست‌هایش در منطقه و بیرون آمدن از گرفتار‌ی‌هایی که در عراق و سوریه و مناطق دیگر برای خود به وجود آورده است، می‌باشد.

وی در پایان گفت آنها با این جنایت به دنبال قدرت‌نمایی در منطقه هستند و در کنار آن می‌خواهند از پشتیبانی رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بقا و موجودیت‌شان در منطقه استفاده کنند.

انتهای پیام

کد N1088870