عملیات مشترک نیروهای ویژه آمریکا و پیشمرگ‌های کرد علیه داعش

ایسنا نوشت: منابع عراقی از عملیات زمینی مشترک نیروهای کرد و آمریکایی علیه سه پایگاه داعش در شهرستان حویجه و بازداشت تعدادی از تروریست‌ها در این عملیات خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، نیروهای کرد و آمریکا تاکنون چندین عملیات هلی‌برن مشترک در شهرستان حویجه علیه داعش انجام داده‌اند. عملیات جدید نیروهای آمریکایی و نیروی مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان عراق شب گذشته انجام شده و مقر پلیس داعش در مرکز حویجه و دو پایگاه دیگر در روستای الخان و شریعه را هدف قرار داد.

به گفته خالد المفرجی، نماینده استان کرکوک این نیروها موفق شدند تعدادی از تروریست‌های داعش را در سه پایگاه مذکور بازداشت کرده و به همراه اسناد مختلف با خود به اقلیم کردستان منتقل کنند.

این منبع هلی برن مشترک نیروهای آمریکایی و کرد را مقدمه‌ای برای آزادسازی حویجه از چنگال داعش دانست و گفت که این عملیات، عملیاتی سریع و موفقیت آمیز بوده است.

وی تعداد داعشی‌هایی که در این عملیات کشته و یا بازداشت شده‌اند را ذکر نکرد.

معمولا نیروهای ویژه آمریکایی زمانی دست به عملیات زمینی می‌زنند که پای آزادی گروگان یا ترور یک مقام ارشد داعش در میان باشد یا بخواهند اطلاعات مهمی را به دست آورند کما اینکه چنین عملیاتی را در سوریه نیز انجام داده‌اند که طی آن وزیر دارایی داعش در دیرالزور کشته و اسناد مهمی به دست آمریکایی‌ها افتاد.

این چهارمین عملیات مشترک از این نوع در شهرستان حویجه محسوب می‌شود. پیش از این نیز سه عملیات مشترک در حویجه انجام شد که طی آن تعدادی از داعشی‌ها از جمله "والی حویجه" کشته و یا بازداشت شدند.

از زمان سیطره داعش بر مناطقی در عراق، نیروهای کرد و ارتش عراق عملیات‌هایی را علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند. آمریکا که کردها را یکی از هم پیمانان خود می‌داند همواره از آن‌ها حمایت به عمل آورده است.

5252

کد N1088805