یک عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب:

مجلس آینده، مجلسی معتدل خواهد بود

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب،‌ گفت: اگر در روند احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات شاهد ریزش فراوانی نباشیم، مجلس آینده مجلسی معتدل و متشکل از نخبگان خواهد بود.

زهرا صدر اعظم نوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به روند ثبت‌نام داوطلبان برای دهمین دوره انتخابات مجلس، اظهار کرد: این دوره از انتخابات مجلس با توجه به استقبال قابل توجه نخبگان و مردم از روند ثبت‌نام برای کاندیداتوری مجلس، نوید شرایط خوبی را در آینده می‌دهد.

وی ادامه داد: به هر میزانی که مردم نسبت به پیگیری امور خود در جامعه توجه بیشتری نشان دهند و برای تعیین سرنوشت خود شور و نشاط بیشتری داشته باشند، شرایط آینده کشور نیز روشن تر خواهد بود.

نوری با اشاره به استقبال قابل توجه زنان برای اعلام کاندیداتوری در انتخابات مجلس، گفت: استقبال بانوان جهت حضور در مجلس ‌آتی، در کل کشور نشان دهنده رشد تقریباً 10 درصدی نسبت به دوره‌های قبل است و این میزان در تهران، رشدی 12 درصدی داشته است که چنین آماری، پیام برگزاری یک انتخابات پرشور و نشاط را می‌دهد.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه جامعه ایران به سمت بالندگی و تعادل حرکت می‌کند، اظهار کرد: هر میزان که درک و دریافت اعضای جامعه از مسائل اجتماعی و سیاسی بالاتر رود، جامعه به سمت تعادل پیش خواهد رفت و از تندروی و رفتارهای احساسی فاصله بیشتری خواهد گرفت. همانگونه که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز پیروزی گفتمان اعتدال بود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اعلام اینکه مجلس ‌آینده، مجلسی معتدل خواهد بود، گفت: اگر کسانی که برای حضور در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند، ‌از سوی مراجع چهارگانه و نیز شورای نگهبان مورد تأیید قرار گیرند و شاهد ریزش فراوان کاندیداها در روند احراز صلاحیت‌ها نباشیم، مجلس آینده، مجلسی متعادل خواهد بود و از نخبگان تشکیل خواهد شد.

نوری در تحلیل خود از کارنامه مجلس نهم گفت: مجلس نهم مجلسی ناامیدکننده و رفتارهایی که از سوی برخی از نمایندگان این مجلس دیده شده باعث سرافکندگی بود اما امیدوارم مجلس آتی، تفاوت آشکاری با مجلس فعلی داشته باشد.

وی حضور زنان را در مجلس آینده پررنگ‌تر پیش‌بینی کرد و گفت: معتقدم در مجلس دهم زنان حضور پررنگ‌تر و بیشتری خواهند داشت و اساساً هرچه حضور مردم در پای صندوق‌های رأی بیشتر باشد حضور اصلاح‌طلبان در مجلس نیز بیشتر خواهد بود چرا که گرایش جامعه به سمت تعادل و اصلاح‌طلبی است.

انتهای پیام

کد N1087629