تقدیر آیت‌الله موسوی اردبیلی از تلاش‌های اقتصادی دولت/ نهاوندیان: در فضای اقتصادی آرامش ایجاد کردیم

دولت یازدهم,آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی,محمد نهاوندیان

رییس دفتر رییس‌جمهور در سفر به قم، به دیدار آیات و مراجع عظام تقلید رفت و سلام رئیس جمهور را به آنان ابلاغ کرد.

به گزارش خبرآنلاين، دیدار و گفت و گو با حضرات آیات موسوی اردبیلی، نوری همدانی، جوادی آملی، علوی گرگانی و حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران از جمله برنامه های سفر وی به قم است.

آيت الله موسوي اردبيلي: اين دولت ستودني است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري محمد نهاونديان با حضور در بیت حضرت آیت‌الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، به تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پرداخت. حضرت آیت الله موسوی اردبیلی در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های دولت در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و بین‌المللی، بر ضرورت ملموس شدن تلاش‌های دولت برای مردم در جامعه تاکید کرد.

این مرجع عالیقدر تشیع با اشاره به مشکلات و شرایط سخت اقتصادی در کشور خاطرنشان کرد: این‌که دولت در این شرایط اولویت اقدامات و برنامه‌های خود را در راستای رفع مشکلات معیشتی و تنگناهای اقتصادی مردم قرار داده، بسیار ستودنی است.

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی همچنین با اشاره به دستاوردهای دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای بر لزوم تبیین و تشریح دستاوردهای مذاکرات برای مردم و مراقبت از توطئه دشمنان تاکید کرد.

محمد نهاوندیان نیز در این دیدار با بیان این‌که «امروز در شرایط دشوار اقتصادی، تلاش‌های دولت و توافق هسته‌ای باعث تقویت امید و روحیه مردم شده است»، گفت: شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای بود که با رکود و تورم مواجه بودیم و باید این التهاب در کشور برطرف می‌شد و دولت تا حدودی توانسته این مشکلات را حل و فصل نماید.

رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به مشکلاتی که کاهش درآمد نفتی بوجود آورده است، خاطرنشان کرد: دولت با امکانات محدود توانسته در دوسال اخیر آرامشی را در فضای اقتصادی کشور و بازار ایجاد کند.

وی با بیان این‌که «توافق هسته‌ای دشمنان زیادی بویژه در داخل آمریکا دارد که از هر فتنه‌افکنی در مسیر اجرای این توافق فروگذار نمی‌کنند»، اظهار کرد: با تلاش مسوولان و مذاکره کنندگان اقدامات خوبی تاکنون در مسیر اجرای برجام برداشته شده و امیدواریم بزودی شاهد اجرای کامل برجام باشیم.

وی لغو قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران و بسته شدن پرونده نابحق پی ام دی را از دیگر دستاوردهای بی نظیر مذاکره کنندگان کشور برشمرد.

ديدار با آيت الله سبحاني بدون حضور خبرنگاران

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنين با حضور در دفتر آیت الله جعفر سبحانی، با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌و‌گو کرد.  این دیدار خصوصی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و فقط عکاسان خبری لحظات ابتدایی این دیدار را ثبت کردند.

گفتني است نهاوندیان امشب و رأس ساعت ۰۰: ۲۰ به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه استانی سیمای قم با مردم این استان سخن خواهد گفت.

فردا و رأس ساعت ۷ صبح نهاوندیان در سالن جلسات استانداری قم نشستی با فعالان اقتصادی استان قم خواهد داشت و در ادامه به دیدار آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله شبیری زنجانی و در ‌‌نهایت آیت الله وحید خراسانی خواهد رفت.

نشست خبری با خبرنگاران استان قم که رأس ساعت ۳۰: ۱۴ فردا در محل فرمانداری قم برگزار خواهد شد، آخرین برنامه رئیس دفتر رئیس جمهور در سفر به قم خواهد بود.

2727

 

 

کد N1087329