موحدی کرمانی:

مجلس نباید در برابر رهبری قرار گیرد/ اخلاصمان را حداقل تا دو ماه دیگر حفظ کنیم

موحدي‌كرماني,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز،‌ گفت: فکر می‌کنم در تهران و شهرستان‌ها این معضل برای ما پیش آید که رقیب بر یک کاندیدا به جمع‌بندی برسد اما جناح مقابل دچار چندکاندیدایی شود و آرای اصولگرایی بشکند که البته باید با اخلاص و صدق در رفتارمان مانع‌ این موضوع شویم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در همایش بصیرت، تجدید میثاق امت با ولایت که از سوی شورای همگرایی اصولگراین استان تهران برگزار شد، با بیان اینکه مقطع امروز برای اصولگرایان مقطع بسیار حساسی است، ‌اظهار کرد: ما نباید هیچ‌گاه استمداد از خدای متعال را کنار بگذاریم و نباید اگر جمع و جمعیت فراوانی داشتیم به آن مغرور شویم. چرا که خداوند نیز می‌فرماید نباید به جمع عظیمی که به یاری دین آمده‌اند، مغرور شد بلکه باید همیشه از خداوند استمداد طلبید.

وی با اشاره به اینکه اصولگرایان باید هدف خود را خداوند و خدمت به دین قرار دهند، ‌اظهار کرد: اگر به جرگه اصولگرایی وارد شده‌ایم هدفمان باید خدا و خدمت به دین و تشکیل مجلسی الهی، تابع ولایت و در خدمت مردم باشد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز نسبت به غرورگرایی و سهم‌خواهی در میان اصولگرایان برای انتخابات آتی هشدار داد و گفت: مبادا غرورگرایی و سهم‌خواهی در اصولگرایان وجود داشته باشد. ما باید حالتی داشته باشیم که اگر محصول تصمیم شورای ائتلاف اصولگرایان این شد که انسان‌هایی اصلح انتخاب شدند و از گروه من نوعی هیچ فردی در لیست منتخبان نبود ذره‌ای ناراحت نشوم.

وی ادامه داد: ما باید تمرین کنیم که سهم‌خواهی را کنار بگذاریم و خودمان را بر این امر متوجه سازیم که اگر اخلاص داشتیم مورد لطف خدا خواهیم بود و اگر به شرکت روی آوریم خداوند به ما عنایتی نخواهد داشت.

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه اگر در عمل خود ذره‌ای غیر از خدا را وارد کنیم دچار شرک خواهیم شد و قطعاً ضربه‌اش را خواهیم دید، اظهار کرد: اگر در عمل خود غیرخدا را وارد کنیم ضربه می‌خوریم و تاکنون نیز هرچه ضربه خورده‌ایم از ناخالصی بوده است. چرا که وقتی اخلاص باشد بر سر کرسی مجلس دعوا نخواهیم کرد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز همچنین با اشاره به اینکه در مقطع حساس کنونی تمام اصولگرایان باید صادقانه و مخلصانه گام بردارند، اظهار کرد: اگر در مقطع حساس انتخابات مهم دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی هر فردی از افراد اصولگرایان صادقانه گام بردارد و تا لحظه رأی‌گیری این صداقت را حفظ کند به خود بشارت بدهد که یاور اسلام بوده است.

وی ادامه دد: باید به چنین فردی گفت تو در کربلا بوده‌ای و حسین (ع) را یاری کرده‌ای و تو در جنگ‌های جمل، صفین و نهروان حضور داشته‌ای و علی (ع) را یاری کرده‌ای. چه یاری‌ای بیش از اینکه کمر ببندیم تا مجلس خبرگانی تشکیل شود که امر ولایت را تضمین کند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان، اظهار کرد: امیدواریم امامت مقام معظم رهبری تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) ادامه داشته باشد و نیازی به انتخاب رهبر جدید برای مجلس خبرگان آتی به وجود نیاید اما اگر خدای نکرده اتفاقی برای ایشان پیش آمد باید برای بعد از آن فکر مشخصی داشته باشیم.

وی گفت: مردم کاندیداهای مجلس خبرگان را با شناخت کافی انتخاب کنند. کسانی که برای مجلس خبرگان کاندیدا شده‌اند را مود بررسی قرار دهند، گذشته آنها را در نظر داشته باشند و اگر آنها را نمی‌شناسند از معتمدان بخواهند که بگویند چه افرادی را برای مجلس خبرگان انتخاب کنند.

موحدی کرمانی در رابطه با انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هنوز یادمان نرفته است که مجلس ششم چه اوضاعی داشت. مجلس نباید در برابر رهبری قرار گیرد بلکه باید تابع ولایت باشد چرا که هرچه امروز داریم و هر کجا که از پیچ و خم‌های سخت گذشته‌ایم به دلیل تبعیت از ولی امر بوده است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: نماینده مجلس باید تابع رهبری باشد که اگر چنین باشد هم دلسوز مردم خواهد بود و هم برای خدا و اسلام عمل خواهد کرد.

وی افزود: هر فضیلتی که برای یک نماینده مجلس لازم است در عنصر تبعیت از ولایت فقیه نهفته است.

موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال 88، اظهار کرد: یکی از لطمه‌هایی که همواره به اسلام وارد شده است این است که عده‌ای حق و باطل را مخلوط کرده‌اند و در فتنه 88 نیز چنین شد. آن دو نفری که پیشگام فتنه بودند سوابق درخشانی در انقلاب داشتند و اگر چنین نبود مردم گول آنها را نمی‌خوردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه باید بیش از ظاهر به باطن انسان‌ها توجه کرد، گفت: مبادا کاندیداهایی انتخاب کنید که شعار خوب دهند اما درون آن شعار چیز دیگری نهفته باشد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به مسأله اختلاف در میان گروه‌های سیاسی در آستانه انتخابات، اظهار کرد: توجه به مسأله اختلاف اهمیت بسیار دارد چرا که ممکن است فردی خود را صاحب رأی ببیند و احساس وظیفه کند و از جانب اصولگرایان در انتخابات شرکت کند اما در نهایت رأی اصولگرایان را بشکند. من می‌گویم خیلی احساس وظیفه نکند و تصور نداشته باشد که رأی زیاد دارد چرا که در این صورت اصولگرایان دچار مشکل خواهند شد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز افزود: من فکر می‌کنم در تهران و شهرستان‌ها این معضل برای ما پیش آید که رقیب بر روی یک کاندیدا تصمیم گیرد اما جناح مقابل دچار تعدد کاندیدا شوند و رأی ما بشکند و البته در اینجاست که باید با اخلاص و صدق وارد شد تا اصولگرایی ضربه نخورد.

موحدی کرمانی در پایان اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که در شرک پیروزی وجود نخواهد داشت و نهایت آن شکست خواهد بود. ما باید اخلاصمان را حداقل تا دو ماه دیگر حفظ کنیم و اصولگرایان دچار هوای نفس، منیت و منافع گروهی نشوند که اگر چنین اتفاقی بیفتد یعنی اصولگرایان شکست خواهند خورد.

انتهای پیام

کد N1086965