خاخام یهودی همگان را به آتش کشیدن مساجد وکلیساها در بیت المقدس دعوت کرد

ایرنا نوشت: یک خاخام صهیونیست از همکیشان خود خواست مساجد و کلیساهای بیت المقدس را به آتش بکشند.

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم ، بینتسکوبتشین خاخام صهیونیست در شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت من هم با این اقدام موافق ام و هم بقیه را با تمام قدرت و توان خود تشویق می کنم این مراکز را به آتش بکشند تا مانع فعالیت جریان های غیریهودی دربیت المقدس شوند.
وی اضافه کرد: کاملا آشکار است که وجود مسیحیان دربیت المقدس خوشایند نیست ورفتار واعمال ما نیز باید همین واقعیت را بازتاب دهد.
وی با بیان اینکه مسیحیت نوعی بت پرستی است بنابراین باید با آن مبارزه کرد و مانع فعالیت آن دربیت المقدس یا انجام مناسک مذهبی مسیحیان دراین شهر شد.
این خاخام یهودی سرکرده گروه راست گرای افراطی موسوم به لاهاواست که متهم به آتش زدن سه کلیسا دربیت المقدس ، توهین به کشیشان مسیحی و آزار و اذیت ممانعت از فعالیت های آنان در شهر است.
این نخستین بار نیست که این خاخام یهودی در گفت وگوهای رسانه ای خود خواهان سوزاندن مساجد و کلیساها در بیت المقدس واختصاص این شهر به فعالیت یهودیان می شود.
صهیونیست ها بارها به اماکن مذهبی مسیحیان و مسلمانان در مناطق اشغالی حمله کرده و چندین مسجد و کلیسا را به آتش کشیده و اقدام به توهین به مقدسات آنان نموده اند .

4949

کد N1086158