دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب:

صبر و استقامت ستون مهم انقلاب‌های جهانی است

هفته وحدت,مجمع تقريب,دبيركل مجمع تقريب مذاهب,ضرورت وحدت مذاهب

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: رهبر الهی رهبری است که دیدگاه عقلی و بصیرت دارد و همواره به نفع ملت خود عمل می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: رهبر الهی رهبری است که دیدگاه عقلی و بصیرت دارد و همواره به نفع ملت خود عمل می‌کند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم نکوداشت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم(رهبر شیعیان بحرین) که به همت جامعة المصطفی العالمیه و با حضور علمای جهان اسلام برگزار شد، اظهار کرد: ما امروز گردهم آمده‌ایم تا نکوداشت شخصیتی عالم و بزرگ را در امور جهادی و علمی ارج بنهیم. شیخ احمد قاسم اسوه مقاومت است. وقتی به کتاب خدا مراجعه کنیم می‌بینیم که همواره دو ستون و استوانه مهم برای انقلاب‌های تاریخ وجود داشته است یکی حضور عالمان که وارثان پیامبرند و دیگری حضور رهبرانی که اسوه صبر و علم هستند. اگر رهبران بدون اندیشه باشند مردم هم به دنبال آنها می‌روند پس اندیشمند بودن مسلمانان و صبر آنها می‌تواند سبب روشنگری جوامع باشد.

وی ادامه داد: رهبر الهی همواره دیدگاه عاقلانه‌ای دارد و با بصیرت جامعه خود را رهبری می‌کند و به نفع ملت خود گام برمی‌دارد. وقتی درباره شیخ عیسی قاسم سخن می‌گوییم باید بدانیم که ایشان یک فقیهی است که همواره به نفع مردم خود عمل کرده است. هیچ‌کس نمی‌تواند بدون بصیرت و روشنفکری پرچم اسلام را برافراشته نگه دارد. برای برپا بودن اسلام باید رهبر صبر داشته باشد. مقاومت همواره نشانه صبر و بصیرت است. کسی که صبر می‌کند پیروزی از آن اوست. صبر ستون مهم قیام‌های الهی بوده است و صبر از تقوا می‌آید و تقوا هم حاصل پرهیزگاری است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: در این بحرانی که جهان اسلام با آن روبه‌روست صبر می‌تواند کارساز باشد. مردم یمن با صبر و مقاومت و پشتیبانی از رهبر خود همواره به صورت مستحکم ایستاده‌اند. بحرین امروز یک الگو برای جهانیان است. رهبرانی می‌توانند در راستای ترویج مفاهیم اسلامی موفق باشند که آینده‌نگری خوبی داشته باشند و در وقت مناسب بتوانند تصمیمات خوبی را بگیرند. نداشتن تقوا، بصیرت و پیمان‌شکنی نتیجه سرافکندگی و ضلالت ملت‌ها می‌شود. در مقابل رهبران الهی همواره بصیرت، استحکام و وفای پیمان و عهد و اطاعت الهی دارند.

اراکی گفت: فلسفه این همایش و گردهمایی این است که شعائر الهی برپا شود. شیخ عیسی قاسم مصداق بارزی برای احیای شعائر الهی است و ایشان هدایتگر و هادی افراد هستند. ما با برپایی مراسم سیدالشهدا صبر، مقاومت و ایستادگی را یاد می‌گیریم که امام حسین (ع) مصداق تمام این‌هاست. با مقاومت و صبر است که راه امام حسین (ع) احیا می‌شود و شیخ عیسی قاسم یک نماینده در راستای صبر و مقاومت است و ما شک نداریم که این صبر به پیروزی می‌رسد و ما از ایشان و ملت بحرین حمایت می‌کنیم و به آنها می‌گوییم که پیروزی نزدیک است.

انتهای پیام

کد N1086005