مکارم شیرازی: تصور نکنید بعد از برجام سفارت آمریکا باز می‌شود

ایسنا نوشت: آیت الله مکارم شیرازی گفت: کسی نباید تصور کند که پس از برجام می‎تواند سفارت خانه آمریکا را در ایران بازسازی کند و دست دوستی به آنها بدهیم.

آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج خود در مسجد اعظم گفت: افرادی هستند که تصور می‌کنند می‌توان با آمریکایی‎ها و مستکبران صلح کرد ولی درک آن برای ما دشوار و غیر ممکن است زیرا آنها در عمل همیشه جنایت می‌کنند.

وی آمریکا و غربی‌ها را به هیچ وجه قابل اعتماد ندانست و گفت که برای حل مشکلات‌مان باید روی پای خود بایستیم. 

وی افزود: حادثه نیجریه یک حادثه بسیار فاجعه بار علیه مردمی بود که این مردم نه مسلح بودند و نه اینکه قصد حمله به کسی را داشتند. این جنایت تلویحا از سوی آنها تایید شد که نشان می‎دهد که آنها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی بیان کرد: ائتلاف سعودی‌ها علیه تروریسم یک دروغ بزرگ است. اگر یک هیئتی به مدارس علمیه و درسی عربستان اعزام شود به خوبی گزارش خواهند داد که تعالیم سعودی‌ها در مدارس کاملا تروریستی است. آنها مشرکین زمان را از جاهلان عصر جاهلیت خطرناک‌تر می‎دانند و ما را نیز جزو این جاهلان می‌دانند که به زیارت پیامبر(ص) می‎رویم.

وی گفت: کسانی که چنین اعتقاداتی را به خورد مردم می‎دهند چگونه می‎توانند چنین ائتلافی ایجاد می‌کنند؟ آمریکایی‎ها هم به خوبی به این مساله واقف هستند ولی چون منافعشان حکم نمی‎کند، سکوت می‎کنند.

این مرجع تقلید در خصوص ارتباط با آمریکا پس از برجام  بیان کرد: کسی نباید تصور کند که پس از برجام می‎تواند سفارت خانه آمریکا را در ایران بازسازی کند و دست دوستی به آنها بدهیم. آمریکایی‎ها هنوز تحریم‎ها را برنداشتند ولی تحریم‎های جدیدی به جای آن ایجاد کرده‎اند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مردم و مسئولان باید دوستان و دشمنان خود را به خوبی بشناسند و از خدا مدد بخواهیم که در این مبارزه حق علیه باطل پیروز شویم.

27219

 

کد N1085759