افسر قاتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی متهم نشد

هیات منصفه در شهر کلیولند ایالت اوهایو از متهم کردن افسر سفیدپوستی که "تمیر رایس" 12 ساله را در نوامبر 2014 به ضرب گلوله کشت، امتناع کردند. براساس حکم آنها "تراژدی" به وقوع پیوسته اما "جرمی" رخ نداده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، تصاویر ویدئویی از زمان حادثه در ماه نوامبر "تمیر رایس" نوجوان سیاه‌پوست را در حالی نشان می‌دهد که کنار یک پارک بازی، یک تفنگ بادی را در دستش تکان می‌دهد. قاضی ران آدرین در آن زمان گفت شواهد کافی برای محاکمه این افسر به نام "تیموتی لومان" به خاطر اتهاماتی مثل قتل، قتل غیرعمد و آدم‌کشی غیرمحتاطانه وجود دارد اما هیات منصفه این اتهامات را رد کرده است.

تیم مک‌گینتی، دادستان بخش کویاهوگا در شهر کلیولند ایالت اوهایو روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، افسری که به تمیر رایس شلیک کرد "دچار اشتباه شده و یقینا باور داشت که تفنگی که رایس در دست داشت واقعی بوده است." تصاویر ویدیویی جدید نشان می‌دهد که با نزدیک‌ شدن پلیس، تمیر رایس سلاح خود را از کمرش بیرون کشید.

مک‌گینتی این تیراندازی مرگبار را "خطای انسانی، اشتباه و ارتباطات غلط" توصیف کرد و گفت که هیچ مدرکی دال بر اینکه این تیراندازی سوءرفتار مجرمانه از سوی پلیس بوده، به دست نیامده است. وی افزود: مرگ تمیر رایس قطعا یک تراژدی بود اما براساس قانون جرمی به وقوع نپیوسته است. با این حال سیستم قضاوت مدنی ممکن است برای خانواده رایس به نتیجه‌ای دست یابد که آنها به عدالتی که می‌خواهند برسند.

انتهای پیام

کد N1084543