حبیبی: کثرت داوطلبان، ردصلاحیت را بالا می برد و بهانه دست رسانه های بیگانه می دهد

محمدنبی حبیبی,حزب موتلفه اسلامی,انتخابات مجلس دهم

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: بزرگترین دستاورد حماسه ۹ دی رونمایی از چهره نفاق جدید و فتنه بود.

به گزارش خبرآنلاین، محمدنبی حبیبی طی سخنانی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی گفت: منافقین جدید دست در دست منافقین قدیم شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» می‌دادند. آنها بی‌شرمانه و بی‌پرده‌پوشی شعار می‌دادند، «انتخابات بهانه است، اسلام، نظام، نشانه است». این نشان می‌دهد که آنها با اسلامیت و جمهوریت نظام اعلام جنگ کرده بودند و اعتراض به نتایج انتخابات یک بهانه بوده است.

مهمترین نکات سخنان حبیبی به شرح زیر است:

**پس از گذشت ۶ سال هنوز برخی در خیمه فتنه به دنبال ضربه به اسلام و نظام هستند. آنها امنیت و اقتدار ملی ایران را نشانه گرفته‌اند و در اوج فتنه نمایندگان خود را به کنگره آمریکا فرستادند و گفتند فشار تحریم‌ها را زیاد کنید تا دولت سقوط کند. آمریکا با چراغ سبز منافقین جدید تحریم‌ها را تشدید کرد. خدا را شکر می‌کنیم که نتیجه‌ای هم نگرفتند. ان‌شاءالله مردم در سالگرد ۹ دی با یادآوری آن جریانات و عناصر حامی آنها به وظایف خویش در ماه‌های آینده عمل خواهند کرد.

** مصوبه اخیر کنگره آمریکا که به امضای اوباما رسید و نیز مصوبه سنا در مورد وضع تحریم‌های جدید به بهانه فشار به بهایی‌ها و بالاخره مصوبه کنگره مبنی بر دستبرد به اموال بلوکه شده ایران در آمریکا هم نشانه آن است که آمریکایی‌ها عزمی در اجرای برجام ندارند. خوشبختانه مقامات سیاسی در وزارت خارجه این اقدامات را نقض برجام می‌دانند که باید موضعی متناسب با این اقدامات داشته باشند.

** آمریکایی‌ها با آن قسمت از برجام که مبتنی بر تعهدات ایران است ایرادی ندارند و مصرانه خواهان اجرای آن هستند اما آن بخش که مربوط به تعهدات خود آنهاست هر روز یک بهانه می‌تراشند و از اجرای آن شانه خالی می‌کنند، تحریم‌های جدید هم وضع می‌کنند. این نشان می‌دهد آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند و هرگونه خوشبینی به آنها متضمن آسیب به منافع ملی ماست. در برابر آمریکایی‌ها باید با قاطعیت انقلابی پاسخ آنها را داد و اقدامات متقابل را در نظر گرفت.

** آقای نوبخت گفته است صدا و سیما اپوزیسیون دولت است این تعبیر خلاف است. دولت نباید انتظار داشته باشد صدا و سیما چشم خود را به روی مشکلات مردم ببندد و تنها ثناگوی دولت باشد. صدا و سیما اقدامات مثبت دولت را انعکاس می‌دهد و هر اندازه دولت اقدامات امیدبخش داشته باشد صدا و سیما می‌تواند با تکیه بر اخبار و اقدامات امید بخش دولت روح امید را در جامعه زنده نگه دارد.

** از کاهش تورم خوشحالیم اما باید مردم اثرات کاهش تورم را در معیشت و سبد کالای خود مشاهده کنند. اگر کاهش تورم همراه با گرانی کالاهای مصرفی مردم و رکود و بیکاری باشد مردم را ناراضی می‌کند همانطور که داد مردم و نخبگان از بیکاری و رکود بلند است.

** امیدوارم دولت محترم اگر در عمل یافته است که برخی مسئولان و مجریان توانایی حل مشکلات مردم را ندارد با تغییر آنها رضایت مردم را تامین کند.

** ما نباید موضوع محیط زیست را موکول به باد و باران کنیم. اگر این رویکرد درست باشد اصلاً نیازی به نهادی به نام سازمان حفاظت از محیط زیست و تشکیل یک معاونت ریاست جمهوری در این باب نیست.

** بر اساس گزارش‌های رسیده ۲ برابر تعداد ثبت نام کنندگان دوره گذشته داوطلبان ثبت نام کرده‌اند. بر اساس اظهارات وزیر کشور برای هر حوزه‌ای که یک نفر برای مجلس نیاز است بیش از ۳۰ نفر ثبت نام کرده‌اند. این رویکرد به لحاظ حضور مردم قابل قبول است به شرط آنکه بازی‌های سیاسی پشت سر آن نباشد. نمی‌شود گفت هر ۳۰ نفر به یک میزان شانس راهیابی به مجلس دارند. ضمن اینکه ناظر و مجری را هنگام شمارش آرا دچار مشکلات می‌کند و همچنین تعداد کسانی که احراز صلاحیت نمی‌شوند بالا می‌برد و بهانه برای رسانه‌های بیگانه می‌شوند.

** ما یک انتخابات پرشور را می‌خواهم و امیدواریم سالم و با رعایت ضوابط قانونی برگزار شود و دولت طوری رفتار کند که اعتماد کامل مردم را به دنبال داشته باشد.

** {با اشاره به روند همگرایی اصولگرایان در رسیدن به راهبرد یک فهرست یک صدا} ما به تدریج وارد مصادیق می‌شویم و امیدواریم در این باب هم با سازوکاری که داریم به مشکل برخورد نکنیم.

** {با اشاره به تهدید نفوذ پس از برجام در نهادهای قانونی کشور} وزارت اطلاعات یکی از نهادهای چهارگانه در مورد تعیین صلاحیت‌ها است. باید کسانی که مرتبط با سیاست‌ها یا سرویس‌های جاسوسی دشمن می‌باشند در رصد وزارت اطلاعات باشند و گزارش آنها به نهاد اجرا و نظارت داده شود تا کار آنها را سبک تر کند.

** امروز شخصیتی چون علامه زکزاکی در نیجریه در اندازه یک منجی در آفریقا ظهور کرده است. اما باند تبهکار تکفیریها او و خانواده و رهروانش را قتل عام کردند بدون شک این اقدام منجر به ترویج و تبلیغ راه این بزرگوار در آفریقا و حتی در جهان اسلام می‌شود.

29213

 

کد N1082746