طالبان مذاکره با روسیه برای مقابله با داعش را تکذیب کرد

طالبان افغانستان در بیانیه‌ای هرگونه مذاکره با روسیه درباره مقابله با گسترش نفوذ گروه تروریستی داعش در افغانستان را تکذیب کرد.

طالبان افغانستان در بیانیه‌ای هرگونه مذاکره با روسیه درباره مقابله با گسترش نفوذ گروه تروریستی داعش در افغانستان را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، طالبان افغانستان بیانیه‌ای را در پاسخ به اظهارات اخیر کابولوف دیپلمات ارشد روسیه که گفته بود دولت کشورش در حال تبادل اطلاعات با طالبان درباره گروه تروریستی داعش است منتشر کردند.

کابولوف که نماینده ویژه کرملین در افغانستان است اظهار کرد: مسکو در مقابله با گسترش فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان دارای منفعت مشترکی با طالبان است.

گروه طالبان افغانستان در بیانیه‌ای به زبان انگلیسی در وب سایت این گروه اعلام کرد: ما هیچ لزومی برای دریافت کمک از هیچ کس در خصوص به‌اصطلاح گروه داعش نمی‌بینیم و همچنین با هیچ کس درباره این مساله تماس نگرفته یا مذاکره نکردیم.

با وجود آنکه نشانه‌هایی مبنی بر افزایش هواداری از گروه داعش در افغانستان مشاهده می‌شود از جمله اینکه اخیرا یک شبکه رادیویی برای پخش تبلیغات داعش در افغانستان تاسیس شد اما طالبان همچنان از نفوذ بسیار بیشتری در این کشور برخوردار است.

طالبان در بیانیه خود همچنین مساله افزایش نفوذ داعش در افغانستان را رد کرد.

در این بیانیه آمده است: برخی افراد در افغانستان به غلط در حال بهره‌برداری از نام داعش هستند و در عین حال مقام‌های اطلاعاتی داخلی و بین‌المللی با هدف تداوم اشغالگری از آنها حمایت می‌کنند.

طالبان همچنین تاکید کرد که این پروژه را که در حال حاضر در یک گوشه کوچک از یک استان افغانستان حضور دارد تا حد زیادی خنثی کرده است.

انتهای پیام

کد N1082514