ترکیه ساخت بخش اعظم دیوار حائل در مرز با سوریه را تکمیل کرد

ترکیه

مسئولان ترکیه که به بهانه ممانعت از قاچاق و نفوذ غیرقانونی ساخت دیوار حائل در مرز با سوریه را آغاز کرده بودند ساخت بخش اعظم این دیوار را تکمیل کردند.

مسئولان ترکیه که به بهانه ممانعت از قاچاق و نفوذ غیرقانونی ساخت دیوار حائل در مرز با سوریه را آغاز کرده بودند ساخت بخش اعظم این دیوار را تکمیل کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اخیرا منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که آنکارا ساخت این دیوار را برای ممانعت از قاچاق و نفوذ تروریست‌ها به ترکیه آغاز کرده‌ و این دیوار مناطق واقع در استان "هاتای" در جنوب ترکیه را از سوریه جدا می‌کند.

نیروهای گارد مرزی ترکیه در طول روز در حال گشت زنی در مناطق "ییلاداغ"، "ریحانیه" و "التن اوزو" هستند و ساخت دیوار حائل در مرز با سوریه در این مناطق ادامه دارد. این اقدامات در راستای تدابیر امنیتی اتخاذ شده صورت می‌گیرد.

در این راستا مسئولان ترکیه‌ای ساخت دیواری به طول 11.5 کیلومتر در منطقه الریحانیه را به پایان رسانده‌اند. عرض این دیوار به دو متر و ارتفاعش به سه متر می‌رسد.

در منطقه ییلاداغ در مجاورت استان‌های لاذقیه و ادلب سوریه نیز مسئولان ترکیه‌ای عملیات حفر خندقی به طول پنج کیلومتر و عمق 2.5 متر را به پایان رساندند و عملیات ساخت دیواری به طول 9 کیلومتر ادامه دارد.

همزمان با این اقدامات مسئولان ترکیه‌ای قصد دارند دیواری در طول منطقه "التن اوزو" در مجاورت با مرزهای سوریه بسازند که طول آن به 10 کیلومتر می‌رسد و به این ترتیب طول دیوار حائل در استان هاتای و مناطق سوریه به 80 کیلومتر خواهد رسید.

نیروهای گارد مرزی ترکیه از آغاز سال 2015، 150 تن را بازداشت کردند که قصد داشتند به صورت غیرقانونی از مرزهای میان سوریه و ترکیه عبور کنند.

مسئولان ترکیه‌ای همچنین مانع از نفوذ تروریست‌هایی از کشورهای خارجی از طریق مرزها شده اند.

انتهای پیام

کد N1081902