اظهارات «دمیرتاش» کام دولتمردان ترکیه را تلخ کرد/ واکنش داود اغلو

سیاسی

نخست وزیر ترکیه با پافشاری بر مواضع خود نسبت به روسیه، رهبر یکی از احزاب اپوزیسیون کشور را به دلیل انتقاد از اقدام ترکیه در انهدام جنگنده روسی به خیانت متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تودی زمان، «احمد داود اغلو» نخست وزیر ترکیه با اعلام نارضایتی از اظهاراتی که «صلاح الدین دمیرتاش» رهبر حزب «دموکراتیک خلق» ترکیه در سفر به مسکو داشت وی را خیانت کار لقب داد.

داود اغلو اظهارات دمیرتاش مبنی بر محکوم کردن اقدام ماه گذشته ترکیه در سرنگونی یک فروند جنگنده روسی را نادرست و مصداق خیانت به ملت ترکیه عنوان کرد.

این در حالی است که دولت مسکو هر گونه اتهام مبنی بر نقض حریم هوایی ترکیه را رد کرده و می گوید که هواپیمایش در خاک روسیه مورد تهاجم نیروهای ترک قرار گرفته و دولت آنکارا باید از این بابت عذرخواهی کند.

داود اغلو حزب اپوزیسیون دموکراتیک خلق را که مدافع حقوق کردهای ترکیه است به جانبداری از همه کسانی که آنکارا با آنها مشکل دارد، متهم کرد.  

نمایندگان کُرد ترکیه می گویند که آنکارا با تمرکز بر روی سرکوب اعضای پ ک ک از مقابله با داعش بازمانده است.

لازم به ذکر است «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در دیداری که دیروز چهارشنبه با دمیرتاش داشت گفت: مسکو آماده همکاری با همه نیروهای زمینی از جمله کردهایی است که در داخل خاک سوریه با تروریسم می جنگند.

لاوروف همچنین به عنوان بخشی از تلاش های جامعه بین الملل برای حل بحران سوریه بر لزوم اتحاد همه نیروهایی که در سوریه مشغول جنگ با داعش هستند، تاکید کرد.

کد N1079276