حمله تروریستی به نیروهای امنیتی در اورلئان فرانسه ناکام ماند

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که پلیس این کشور طرح حمله به نیروهای امنیتی در شهر اورلئان را خنثی کرده است.

حمله تروریستی به نیروهای امنیتی در اورلئان فرانسه ناکام ماندوزیر کشور فرانسه اعلام کرد که پلیس این کشور طرح حمله به نیروهای امنیتی در شهر اورلئان را خنثی کرده است.

 

 

 

 
یورونیوز گزارش داد: این عملیات هفته پیش انجام شد اما وزارت کشور فرانسه به دلایل امنیتی این خبر را با تاخیر اعلام کرد. در همین رابطه دو مرد ۲۴ و ۲۵ ساله بازداشت شده اند که هر دوی آنها با داعش در ارتباط بوده اند، همچنین یکی از آنها از پیش تحت نظر پلیس بود. این دهمین طرح حمله ای است که از زمان حملات پاریس تا کنون توسط پلیس فرانسه خنثی شده است.

شهردار اورلئان در واکنش به این خبر گفت: «از ماه نوامبر می دانستیم افرادی هستند که قصد دارند علیه مردم اقداماتی انجام دهند. اینکه در اورلئان این اتفاق افتاده من را غافلگیر نکرد. این خطر در تمام شهرهای فرانسه وجود دارد.»

در پنج هفته گذشته پلیس فرانسه نزدیک به سه هزار عملیات ضد تروریستی انجام داده که منجر به بازداشت بیش از سیصد و چهل نفر، کشف چهارصد و چهل و سه قبضه اسلحه، مقادیر قابل توجهی مواد مخدر و نزدیک به یک میلیون یورو پول نقد شده است. همچنین سیصد و هشتاد و چهار نفر که به صورت بالقوه خطرناک شناخته می شوند در خانه هایشان تحت نظر گرفته شده اند.

49310

کد N1077984