واکنش روسیه به تحریم‌های جدید آمریکا

مسکو در پی به روز رسانی تحریم‌های آمریکا علیه 34 فرد و شرکت روسی و دو مقام سابق اوکراین به منظور اعمال فشار بر روسیه بر سر ماجرای اوکراین، اقدامات متقابل را مورد بررسی قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز آمریکا با تجدید تحریم‌هایش علیه روسیه گام دیگری در اثبات تعهد واشنگتن نسبت به حل دیپلماتیک بحران اوکراین بر می‌دارد.

در مقابل کرملین گفت: مسکو تصمیم واشنگتن را بررسی می‌کند و احتمالا به اقدامات متقابلی دست خواهد زد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در این باره اظهار کرد: تحریم‌های جدید آمریکا تداوم رویکرد غیردوستانه علیه روسیه است؛ رویکردی که تاثیرات مخربی بر روابط دو جانبه کشورها خواهد داشت. مشخصا براساس رابطه متقابل، طرف روسی این تصمیم آمریکایی‌ها را بررسی خواهد کرد و سپس درباره اقدامات مشابه تصمیم‌گیری می‌کند.

وی ابراز تاسف کرد که با وجود ضرورت حفظ تفاهم و توسعه همکاری‌ها، واشنگتن سیاستی برخلاف واجبات شرایط فعلی در پیش گرفته است.

در همین حال وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرد، تلاش واشنگتن برای فشار وارد کردن بر روسیه از طریق تحریم‌ها بی‌نتیجه است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود تاکید کرده است این تحریم‌ها تا زمانی که حق کنترل مرزهای بین‌المللی اوکراین به این کشور بازگردانده نشود به قوت خود باقی خواهند ماند. این بیانیه نشان می‌دهد که واشنگتن همچنان کریمه را به عنوان الحاقیه‌ای به خاک روسیه به رسمیت نمی‌شناسد.

انتهای پیام

کد N1077907