مطهری پس ز ثبت نام در انتخابات مجلس:

شرایط کشور به بنده نیاز دارد+ فیلم

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: باید تلاش کنیم تا نمایندگان خوشفکر و غیروابسته که وامدار شخص یا گروهی نیستند به مجلس راه یابند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، علی مطهری پس از ثبت‌نام در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با خودم کلنجار رفتم و بارها ارزیابی کردم که آیا در این دوره شرکت داشته باشیم یا نه! احساس کردم شرایط کشور به گونه‌ای است که هنوز به کسانی در شرایط بنده نیاز دارد. گرچه حقیقتاً بعد از هشت سال نمایندگی خسته شده بودم و انگیزه کمتری پیدا کردم اما با ارزیابی شرایط کشور در نهایت به این نتیجه رسیدم که در انتخابات مجلس شرکت کنم.

وی در توضیح صحبت‌هایش ابراز عقیده کرد: شرایط کشور ما هنوز به حالت عادی بازنگشته است. هم سیاست خارجی و موقعیت آن در دنیا و هم سیاست داخلی‌مان به شرایط عادی بازنگشته است لذا لازم است تلاش کنیم تا این شرایط عادی شود.

این نماینده مجلس همچنین گفت: اگر مجلسی به صورت واقعی تشکیل شود و نماینده واقعی ملت در آن حضور یابد خیلی کارها مطابق قانون اساسی انجام می‌گیرد. باید تلاش کنیم تا نمایندگان خوشفکر و غیروابسته که وامدار شخص یا گروهی نیستند به مجلس راه یابند و به دو وظیفه اصلی خود یعنی قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون به درستی رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: لازم است تحولاتی هم در آیین‌نامه داخلی مجلس و هم در مدیریت آن صورت گیرد.

مطهری در ارتباط با مساله ردصلاحیت‌ها گفت: من خودم دلیلی برای ردصلاحیت‌ها نمی‌بینم. آنچه که گفتم و آنچه که نوشتم مطابق قانون بوده است حالا اینکه رد صلاحیتم کنند یا نه نمی‌دانم. قاعدتاً در صورت رد صلاحیت هر کسی هم که باشد اعتراض می‌کند تا دلیل اعتراضش بررسی شود.

وی افزود: اگر رد صلاحیت شوم اعتراض خواهم کرد، اما التماس نمی‌کنم. اگر رد صلاحیت شوم حجت بر من تمام می‌شود و پاسخی به تمام کسانی که اصرار می‌کنند در انتخابات حضور داشته باشم پیدا می‌شود.

این نماینده فعلی مجلس با اشاره به ائتلاف‌های پیش‌روی جناح‌های سیاسی کشور اظهار کرد: صحبت‌هایی درباره ائتلاف شده است. خیلی‌ها می‌خواستند اسم من در لیست‌شان باشند. من هم اصراری ندارم که در لیستی نباشم، چراکه اعتقاد دارم دسته‌بندی‌ها بیش از آنکه در مبنای فکری ریشه داشته باشند در روابط آدم‌ها ریشه دارد و اینگونه دسته‌بندی‌ها اصالتی ندارد.هر گروهی که بخواهد اسم من در لیست‌شان باشد من موافق هستم.

وی افزود: خودمان لیستی به نام صدای ملت ارائه خواهیم داد و در لیست دیگری به نام ائتلاف مستقلین و اعتدال‌گرایان حضور خواهم داشت.

مطهری در ارتباط با نامه اخیرش به رئیس مجلس گفت: در نامه‌ای که به صادق لاریجانی نوشته‌ام به وظیفه مجلس خبرگان اشاره کردم. در قانون اساسی یکی از وظایف مجلس خبرگان نظارت بر شرایط بقای رهبری و شخص رهبر تعیین شده است. بنابراین قطعا مجلس خبرگان می‌تواند و باید بر رهبری و نهادهای زیرمجموعه رهبری نظارت کند.

وی همچنین گفت: ترکیب شورای نگهبان به نسبت قبل بهتر است. افرادی خوشفکرتر وارد شورای نگهبان شدند بر همین اساس فکر می‌کنم اتفاقات بهتری رخ خواهد داد.همچنین با توجه به افرادی که تاکنون در مجلس ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است ثبت‌نام کنند فکر می‌کنم مجلس آینده مجلس بهتری خواهد بود و طبیعی است که با حضور آنها کارهای بهتری انجام خواهد شد و تکصدایی وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N1077882