تهدید هکرهای انانیمس علیه ترکیه

گروه هکری انانیمس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، حمله سایبری گسترده‌ای را علیه ترکیه به دلیل حمایت رهبران این کشور از گروه تروریستی داعش انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، گروه هکری انانیمس (ناشناس) متشکل از هکرهایی از سراسر جهان در بیانیه‌ای ترکیه را تهدید کرد. در صورتی که حمایت از گروه تروریستی داعش را متوقف نکند، اقدام به خرابکاری در سرورهای اینترنتی بانک‌ها، فرودگاه‌ها، نهادهای نظامی و ساختمان‌های دولتی این کشور خواهد کرد.

چند روز پیش گروه انانیمس با حمله به سرورهای روت در ترکیه باعث غیر فعال شدن 40 هزار وب سایت در سراسر این کشور شد. این گروه در پیامی ویدئویی در شبکه یوتیوب اعلام کرد که حملات خود علیه ترکیه را تازه آغاز کرده است. انانیمس در بیانیه خود گفت: ترکیه از گروه تروریستی داعش با خرید نفت آنها و بستری کردن تروریست‌های آنها در بیمارستان‌هایش حمایت می‌کند. ما نمی‌توانیم بپذیریم که اردوغان، رهبر ترکیه به کمک به داعش ادامه دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: در صورتی که شما حمایت از داعش را متوقف نکنید ما به حمله به اینترنت شما DNSها و سایت‌های متعلق به بانک‌ها و دولت شما ادامه خواهیم داد. بعد از آنکه ما DNS روت شما را هدف حمله قرار دادیم شروع به حمله به ارتباطات میانه فرودگاه‌ها، نهادهای نظامی و سرورهای متعلق به بخش خصوصی شما خواهیم کرد. ما زیر ساخت‌های حیاتی بانکی شما را از بین خواهیم برد. ترکیه باید همین الان این جنون را متوقف کند. سرنوشت شما در دستان خودتان است.

گروه انانیمس در پی حملات الهام گرفته شده از داعش در شهر پاریس دست به یک جنگ اینترنتی علیه این گروه تروریستی زد. یک منبع خبری وابسته به انانیمس گفت: تروریست‌های داعش به دنبال اشاعه ترس بوده و امید دارند که با کارهایشان بتوانند همه ما را ساکت کرده و ما را مجبور به پنهان شدن و ترسیدن کنند. ما به آنها نشان خواهیم داد که هیچ نگرانی نداشته و از ترس پنهان نمی‌شویم. ما اکثریت را داریم و با قدرت نیروهایمان می‌توانیم یک تفاوت واقعی ایجاد کنیم. ما تنها حماقت آنها را به سخره خواهیم گرفت.

انتهای پیام

کد N1077801