اولین تماس تلفنی نتانیاهو با پوتین پس از ترور سمیر قنطار

ایسنا نوشت: رییس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک گفت‌وگوی تلفنی بحران سوریه و برخی مسائل دیگر را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تماسی تلفنی به بررسی مسائل مختلفی از جمله بحران سوریه و همکاری‌های دوجانبه از جمله هماهنگی در زمینه تلاش علیه تروریسم پرداختند.

کرملین اعلام کرد که تماس تلفنی پوتین و نتانیاهو به ابتکار طرف اسرائیلی انجام گرفته است.

بر اساس اعلام سرویس مطبوعاتی کرملین، در این تماس تلفنی دو طرف توافق کرده‌اند که رایزنی‌ها میان رژیم صهیونیستی و روسیه در سطوح مختلف به صورت فعال ادامه پیدا کند.

پوتین در این تماس تلفنی بر اهمیت ادامه مذاکرات در چارچوب سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه تاکید کرد. رییس‌جمهوری روسیه مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه را امری ضروری دانست.

پوتین تاکید کرد که هیچ جایگزینی برای از سرگیری مذاکرات سوری - سوری تحت نظارت سازمان ملل و رویارویی با داعش نیست.

پوتین همچنین خواهان تنش‌زدایی از مناقشاتی که میان فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی وجود دارد، شد و بر اهمیت اقدامات عملی در راستای حل این تنش‌ها تاکید کرد.

این اولین تماس تلفنی میان دو مقام اسرائیل و روسیه بعد از ترور سمیر قنطار است که روز شنبه در حمله هوایی اسرائیل در جرمانه سوریه به شهادت رسید.

این تماس تلفنی از سوی اسرائیل برقرار شده بود.

49261

کد N1077602

خواندنی از سراسر وب