دعوت شکوری راد از اصلاح طلب‌ها برای ثبت نام در انتخابات مجلس

سیاسی

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از عموم اصلاح طلبان جهت شرکت در انتخابات مجلس دهم دعوت کرد.

علی شکوری راد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارتباط با ضرورت حضور در انتخابات اظهار کرد: انتخابات پیش رو برای هر دو جناح اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. بعد از انتخابات سال 92 به نظر می‌رسد که هردو جناح به نتیجه ی انتخابات چشم دوختند تا ببینند که روند آینده ی سیاسی کشور به چه سمتی می رود.

وی خاطرنشان کرد: اصولگراریان که در حقیقت هشت سال همه ی ارکان قدرت را در قبضه ی خود داشتند احساس می کنند که با انتخابات سال 92 رخنه ای ایجاد شده که اصلاح طلبان توانسته اند به قدرت بازگردند.آن ها نگران این هستند که حضور اصلاحات در قدرت ادامه پیدا کند و جناح اصلاحات بتواند در انتخابات مجلس کرسی های بیشتری را کسب کند و موقعیت بهتری بدست بیاورد.

وی با اشاره به یکپارچگی 8 ساله‌ ای که جریان اصولگرایی در دوران احمدی‌نژاد از جهت حضور در عرصه قدرت از آن برخوردار بود و به واسطه آن خطاهایشان را لاپوشانی می‌کردند گفت: آن جریان فکر می کند اگر نتوانند به آن یکپارچگی برسند نمی توانند پاسخ‌گوی عملکردشان باشند. در حقیقت نگرانی عمده ی آن ها این است که در معرض سوال اصلاح‌طلبان قرار بگیرند . به همین دلیل خیلی نگران هستند که اگر اصلاح طلب ها حضور بیش تری داشته باشند موقعیت آن ها به شدت تضعیف خواهد شد و این روند ادامه پیدا خواهد کرد؛ چرا که مطالب بسیار زیادی از آن دوران بر ملا می شود.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات امیدوار هستند گفت:اصلاح طلب ها هم که در هشت سال دولت قبل در تنگ نا بودند بعد از انتخابات سال 92 روحیه بهتری پیدا کردند و احساس می کنند با وجود بسته بودن ها می شود گشایشی ایجاد کرد . بنابر این آنها که با تفکر گشایش اجتماعی وارد انتخابات شدند، به دنبال گشایش های دیگری در این انتخابات هستند.

شکوری راد در پاسخ به این پرسش که چرا چهره های شاخص اصلاح‌طلب کمتر درمرحله ثبت نام انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی شرکت کرده اند اظهار کرد:من می پذیرم که تردید در بین چهره های شاخص اصلاح‌طلب برای نامزدی بیش از چهره های جدید است .آن ها یک وضع و اعتبار اجتماعی دارند و نمی خواهند وارد عرصه ای بشوند که با رد صلاحیت خدشه ای به آن ها وارد شود . بویژه کسانی که تا به حال خود را در معرض رد صلاحیت‌ها قرار نداده بودند بیش تر به این موضوع می اندیشند.

وی ادامه ‌داد: چهره‌های شاخصی که قبلا وزیر بودند و در رتبه های عالی کشور خدمات شایسته ای داشتند از جمله ی نسبت به ثبت نام در انتخابات تردید دارند.آن ها نگران هستند که برای چهره بی خدشه اجتماعییشان مشکلی پیش بیاید، بنابراین من قبول دارم که در بین این افراد تردید وجود دارد . این تردید را دربین جوان ترها و کسانی که یک بار رد صلاحیت شده‌اند کمتر می بینیم .بنابر این اگر بخواهند هم ثبت نام کنند می گذارند در فرصت های آخر برای ثبت نام اقدام می کنند.

وی در ارتباط با دعوت اصلاح طلبان شاخص از چهره های این جناح برای حضور در انتخابات گفت:اصلاح طلب ها فراخان عمومی دادند که هر کسی که در خودش این توانمندی را می بیند، برود ثبت نام کند.

دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی افزود: البته هر اصلاح طلبی باید به اطراف خودش نگاه کند و افراد شایسته را به ثبت نام در انتخابات دعوت کند . من از همه ی اصلاح‌طلب ها دعوت می کنم که در هرکسی هم به لحاظ توانمندی و هم به لحاظ زمینه‌ی اجتماعی آمادگی می بیند به او برای ثبت نام توصیه و تاکیید کند. این افراد باید ثبت نام کنند که بعد از احراز صلاحیت ها دست ما برای بستن لیست پر باشد و اگر هم فکر می کنند نیاز به کمک دارند می توانند از افراد شاخص اصلاح طلب استفاده کنند.

وی تصریح کرد:افراد شایسته انتظار نداشته باشند تا بزرگان اصلاحات با آن ها تماس بگیرند یا به آن ها برای حضور توصیه و سفارش کنند چون افراد شاخص اصلاحات هم معذوریت هایی دارند ؛البته در موارد مورد نیاز ممکن است این کار را انجام دهند، بنابر این من توصیه ای سه جانبه می کنم به این که اصلاح طلب ها به اطرافشان نگاه کنند و افراد با صلاحیت را تشویق به ثبت نام کنند. دوم افرادی که این پتانسیل را در خود می بینند را دعوت می کنم که در انتخابات حضور پیدا کنند و سوم افراد شاخص اصلاحات را توصیه می کنم که اگر کسی از آن ها خواست که از فردی دعوت کنند خواست آن ها را بی جواب نگذارند . البته این توصیه ما این مخاطره را دارد که فردای روز ثبت نام ها با انباشتگی کاندیدها مواجه باشیم و انتخاب بین آن ها سخت شود . البته این سختی به مراتب شیرین تر از آن است که مردم بخواهند به اصلاح طلب ها رای بدهند اما ماکاندیدایی برای آن ها نداشته باشیم.

انتهای پیام

کد N1077508