مقیمی: تاکنون تخلف انتخاباتی نداشته‌ایم/ 6 زن برای خبرگان ثبت نام کرده اند

تسنیم نوشت: رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: زمان ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات تمدید نخواهد شد.

محمدحسین مقیمی در حاشیه بازدیدش از محل ثبت‌نام فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران، با اشاره به آماری از ثبت‌نام نامزدهای مجلس، اظهار داشت: در حوزه انتخابیه شهرستان‌های تهران یعنی حوزه تهران، اسلامشهر، ری، شمیرانات و پردیس 565 داوطلب ثبت‌نام کردند و در انتخابات مجلس خبرگان استان تهران نیز 86 داوطلب ثبت‌نام کردند.

وی درباره آمار نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان در کل کشور، گفت: تا ساعت 20 دقیقه به یک بعدازظهر امروز برای مجلس خبرگان رهبری 434 داوطلب مراجعه کردند که 359 داوطلب ثبت‌نام شده‌اند و 75 نفر در حال تکمیل ثبت‌نام هستند و از این تعداد 6 نفر زن و 428 نفر مرد هستند و بالاترین سن داوطلبان در خبرگان 92 و کمترین سن 23 سال است.

رئیس ستاد انتخابات کشور در مورد آخرین آمار ثبت‌نام‌کنندگان در کل کشور، گفت: تا ساعت 12:45 امروز سه هزار و 522 نفر برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس ثبت ‌نام کردند که سه هزار و 13 نفر ثبت‌نام شده‌اند و 509 نفر در حال ثبت‌نام هستند و از این تعداد 254 زن و دو هزار و 761 نفر مرد هستند، ضمن اینکه بالاترین سن 74 و پایین‌ترین سن 30 سال است.

مقیمی با توصیه‌ای به داوطلبان مجلس خبرگان یادآور شد: با توجه به اینکه امروز و فردا برای ثبت‌نام مجلس خبرگان رهبری فرصت باقی مانده، لذا از تمام کسانی که برای ثبت‌نام آمادگی دارند درخواست می‌کنیم که ظرف امروز و فردا به حوزه‌های انتخابیه جهت ثبت‌نام مراجعه کنند، چرا که پنجشنبه و جمعه تنها مختص ثبت‌نام از داوطلبان مجلس شورای اسلامی است.

وی درباره آخرین وضعیت نرم‌افزار انتخابات الکترونیکی گفت: کارشناسان شورای نگهبان به نرم‌افزار اشکالاتی گرفتند که در حال رفع آن هستیم. ما طبق برنامه زمان‌بندی جلو می‌رویم و امیدواریم مشکلات برطرف شود. درباره نرم‌افزار، کشور ما غنی است و افراد متخصص زیادی داریم که کمک می‌کنند و انشاءالله مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره تخلفات انتخاباتی افزود: تاکنون تخلفی نداشته‌ایم و کسانی که برای ثبت‌نام حضور می‌یابند باید همراه خود مدارکی داشته باشند و اگر مدارک‌شان کامل نباشد، به آنها تذکر داده می‌شود و مدارک خود را تکمیل می‌کنند.

مقیمی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تمدید ثبت‌نام وجود دارد، تأکید کرد: اصلاً تمدید مهلت ثبت‌‌نام انتخابات نداریم و روز جمعه که ثبت‌نام‌ها تمام می‌شود، دیگر ثبت‌نام و تمدیدی نخواهیم داشت، اما اگر داوطلبان تا ساعاتی مراجعه کنند، ثبت‌نام از‌ آنها انجام می‌شود.

213

کد N1076803