مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان ایلام:

زمینه‌های لازم برای کار و فعالیت قرآنی در جامعه فراهم شود

قرآن کريم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: هفته قرآن و عترت که در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود موجب تحرک در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف قرآنی در استان می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: هفته قرآن و عترت که در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود موجب تحرک در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف قرآنی در استان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام علی محمدنیاکان در هشتمین نشست هماهنگی برگزاری هفته قرآن و عترت در استان ایلام، اظهار کرد: ما هرچه داریم از نعمت قرآن کریم و فرهنگ قرآنی در سطح جامعه است.

وی با بیان این‌که «قرآن کریم کتاب هدایت و آیین زندگی بشریت است» افزود: امروز با توجه به ضرورت ترویج و توسعه فعالیت‌ها و آموزه‌های قرآن کریم در بین اقشار مختلف به ویژه قشر جوان، باید زمینه‌های لازم را برای کار و فعالیت قرآنی در جامعه فراهم کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: هفته قرآن و عترت استان ایلام با جشنواره‌ها و مسابقات قرآنی متنوع در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و به ویژه آموزه‌ها و معارف قرآن کریم جامعه برگزار می‌شود.

محمدنیاکان با اشاره به این‌که «خوشبختانه برگزاری این هفته در استان با استقبال بسیار خوب هنرمندان، فرهیختگان، اصحاب فرهنگ و هنر و اساتید حوزه و دانشگاه و فعالان حوزه قرآن و عترت در استان ایلام مواجه شده است» عنوان کرد: همه اصحاب فرهنگ و هنر استان در برگزاری این هفته پای کار آمده‌اند.

وی یادآور شد: برگزاری هفته قرآن و عترت یک افتخار بزرگ برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که زمینه را برای حضور اصحاب فرهنگ و هنر استان و فعالان قرآن با محوریت توجه به فرهنگ و معارف قرآن کریم، فراهم کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که در سایه قرآن کریم این برنامه به صورت با شکوهی با تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان و هنرمندان و فرهنگیان این استان برگزار شود.

محمدنیاکان، گفت: اگر آموزه‌های قرآن کریم در سطح جامعه گسترش یابد فضایی معنوی ایجاد خواهد شد که زمینه لازم را برای توسعه، رشد و سلامت جامعه فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1076533