ولایتی: از هر قطره خون قنطار هزاران مدافع مقاومت رویش خواهد کرد

ایرنا نوشت: دبیر کل مجمع بیداری اسلامی در بیانیه ای به مناسبت شهادت سمیر قنطار، اسوه مقاومت گفت: از هر قطره خون شهید سمیر قنطار صدها، بلکه هزاران جوان مدافع مقاومت در منطقه رویش خواهد کرد و راه مقاومت پرصلابت تر از گذشته استمرار خواهد یافت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی علی اکبر ولایتی، در بیانیه دبیرکل مجمع بیداری اسلامی آمده است: خبر شهادت اسوه آزادگان لبنان در روزهای اخیر واصل شد و تأسف و اندوه میلیون ها مسلمان و آزادی خواه جهان را به دنبال داشت.
ولایتی در ادامه این بیانیه یادآور شده است: شهید سمیر قنطار بیش از سی سال، حصر و زندان دژخیمان رژیم ظالم و ستمگر صهیونیستی را تحمل کرد و با مقاومت ستودنی و وصف ناپذیر در مقابل همه ظلم ها ایستادگی و مقاومت نمود.
در بخش دیگر این بیانیه آمده است: برخورد مزورانه و مذبوحانه رژیم غاصب صهیونیستی و نحوه ترور ناجوانمردانه این اسوه مقاومت گواه صادقی بر تروریست بودن رژیم جعلی اسرائیل است که برای رسیدن به اهداف شوم خود، از هیچ کوشش و اقدامی کوتاهی نکرده است.
ولایتی در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرد: شهید والامقام که عضو فعال و برجسته مقاومت اسلامی منطقه بود، با تلاش خستگی ناپذیر در عمر خود به الگویی کم نظیر تبدیل شد که در آینده اسوه جوانان مسلمان منطقه خواهد بود و با نثار جان خویش بذر مقاومت، صبر و استقامت را در دل تمامی گروه ها، جریان ها و جوانان آزاده منطقه کاشت.
در بیانیه دبیرکل مجمع بیداری اسلامی تاکید شده است: از هر قطره خون شهید سمیر قنطار صدها، بلکه هزاران جوان مدافع مقاومت در منطقه رویش خواهد کرد و راه مقاومت پرصلابت تر از گذشته استمرار خواهد یافت و خاری در چشم رژیم پوشالی و جعلی صهیونیستی خواهد بود و ارکان رژیم صهیونیستی را متزلزل نموده و سقوط این رژیم را سرعت خواهد بخشید.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: گمان رژیم صهیونیستی نابودی سرداران مقاومت است، در حالیکه برابر آموزه های اسلامی، نثار جان و مال در راه اهداف مقدس مقاومت، منجر به عمق بخشی جریان مقاومت منطقه ای بیش از گذشته خواهد شد. افزایش مقاومت اسلامی، اعتماد به نفس مردم، خصوصاً نسل جوان، حفظ روح عزت و شرف و آزادگی مسلمانان از ارمغان های این شهادت هاست همچنان که شهادت سید عباس موسوی، شهید عماد مغنیه و جهاد مغنیه و صدها شهید دیگر نه تنها جریان مقاومت را تضعیف نکرد، بلکه به عنوان شجره طیبه حق طلبی و ظلم ستیزی اسلامی روز به روز بر قدرت، عظمت و عمق آن افزود و زمینه های جنبش بیداری اسلامی را بیش از گذشته فراهم ساخت.
مجمع جهانی بیداری اسلامی شهادت این اسوه آزادگان جبهه مقاومت منطقه را به امت اسلامی و تمامی آزادی خواهان و خصوصاً جبهه مقاومت لبنان و رهبر این جنبش حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن نصرالله و خانواده محترم این شهید، تبریک و تسلیت عرض می نماید. راهش مستدام و بردوام باد..
ساعت 22و پانزده دقیقه شنبه شب، جنگنده های دشمن صهیونیستی یک ساختمان مسکونی در شهر جرمانا در ریف دمشق پایتخت سوریه را بمباران کردند.
در این حمله تعدادی از شهروندان سوری از جمله آزاده اسیر و مجاهد مقاوم سمیر القنطار به شهادت رسیده اند.
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای شهادت سمیر القنطار قدیمی ترین اسیر لبنانی در زندان های دشمن صهیونیستی را که سال 2008 آزاد شده بود، تایید کرد.

4949

کد N1075678