غرضی: فقیه مجزا هستم و تمام سخنانم فقیهانه است

غرضی باتوجه به حضورش در جلسات خارج فقه امام خمینی (ره) در نجف خود را فقیه مجزا خواند و اعلام کرد که تمام سخنانش فقیهانه است.

به گزارش خبرآنلاین،  محمد غرضی پس از ثبت‌‌نام در انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که آیا می‌تواند کاندید خبرگان شود؟، گفت:‌ از خبرگان سوال کردم که چه کسی می تواند کاندید شود که آنها گفتند هر کسی که در آزمون قبول شود، می‌تواند نامزد خبرگان شود.

وی افزود: بیش از 60 سال در فقه کار کردم و همانطور که انقلاب اسلامی براساس فقه بود، بنده‌ هم در طول زندگی تمام اقدامات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و نظامی خودم را بر مبنای فقه انجام دادم و فکر میکنم امتحان دادن موضوعی که بر روی آن کار کردم خوب است.

غرضی در پاسخ به این پرسش که اگر احراز صلاحیت نشود چه کاری خواهد کرد، گفت: شورای نگهبان است که باید ما را انتخاب نکند نه اینکه ما شورای نگهبان را انتخاب کنیم. عظمت کشور به یمن جمهوری اسلامی است و نظام اسلامی از اشخاص فاصله داشته و شورای نگهبان از آن پاسداری می‌کند.

این نامزد انتخابات خبرگان رهبری در مورد دیدگاهی درباره نظارت خبرگان اظهارکرد: گفت: اینکه مدیریت در کشور چند گانه شود مورد قبول هیچ سیاست‌گذاری نیست. در دنیا وقتی مدیری مسئویت می پذیرد براساس قانون باید عمل کند. رهبری بر مبنای فقه اسلامی عمل می کند. اگر کسی بخواهد بر عملکرد او نظارت کند آن افراد فقها هستند اما خبرگان این ماموریت را دارند که اداره وضع کشور را بررسی کنند. خبرگان اگر بخواهند حواسشان را متوجه عملکرد رهبری کنند، مسئولیت از رهبری رفع می‌شود در حالیکه خبرگان باید حواسشان به اداره کشور باشد.

وی به حضور خود در جلسات خارج فقه حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: من درس‌های خارج فقه امام را در نجف بوده ام و الان خودم را فقیه مجزا می‌دانم و تمام سخنان من فقیهانه است.

غرضی در مورد شعارهای انتخاباتی خود در انتخابات پیش‌رو نیز گفت: دو شعار انتخاباتی دارم که یکی توسعه جمهوریت که سعی می کنم که دولت و مجلس را قانع کنم تا استاندارها را مردم انتخاب کنند و دوم؛ توسعه اقتصادی و کاهش تورم است. دولت باید به اندازه درآمدش هزینه کند وگرنه به سرنوشت دولت‌های قبل دچار می‌شود. در این شرایط تورم و رانت ایجاد می‌شود که برخلاف فقه است.

2929

کد N1074047