مجتهدشبستری:

استبکار درصدد ایجاد تفرقه بین حوزه و دانشگاه است

آذربايجان شرقي,تبريز,نماينده ولي فقيه در استان

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که استکبار جهانی در تلاش است تا بین حوزه و دانشگاه تفرقه ایجاد کند، گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه تا حدی ایجاد شده ولی باید سعی کنیم تا این وحدت بیشتر نیز شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که استکبار جهانی در تلاش است تا بین حوزه و دانشگاه تفرقه ایجاد کند، گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه تا حدی ایجاد شده ولی باید سعی کنیم تا این وحدت بیشتر نیز شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری در دیدار اساتید حوزه و دانشگاه تبریز به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دشمن می‌خواهد دو قطبی بودن را در جامعه و مخصوصاً بین جامعه و دانشگاه ایجاد کند، افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا دشمن به هدف خود دست پیدا نکند.

وی، گفت: دشمن می‌خواهد با ایجاد تفرقه بین حوزه و دانشگاه از قدرت و هیمنه این دو نهاد کاسته شود که در این زمینه باید هوشیار بود و اجازه چنین کاری نباید داده شود.

وی تاکید کرد: حوزه و دانشگاه باید از نقاط قوت همدیگر استفاده کرده و نقاط ضعف همدیگر را دوستانه به یکدیگر تذکر داده و جبران کنند.

مجتهدشبستری با اعلام اینکه در آستانه انتخابات دشمن از راه‌های مختلف قصد دارد اختلافات را تشدید کند، اظهار کرد: دانشگاهیان، فرهیختگان و حوزویان سعی کنند تا دشمن نتواند به هدف شوم خود دست پیدا کند.

امام جمعه تبریز در ادامه از دانشگاهیان خواست از دعوت افراد افراطی و تندرو برای سخنرانی در دانشگاه‌ها خوداری کنند و گفت: در شرایطی که استان ما از امنیت و آرامش خوبی برخوردار است نباید با دعوت از افراد تندرو سبب ایجاد تنش شویم.

وی با بیان اینکه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها نیاز است، خاطرنشان کرد: انتقاد محترمانه و به دور از تنش اشکالی ندارد ولی نباید اجازه داده شود تا این اختلافات منجر به تنش شود.

مجتهدشبستری با بیان اینکه تاریخ ملت ایران نشانگر این حقیقت است که از اول دنبال دین باوری بودند، گفت: ولی این حقیقت برای دشمنان اسلام تلخ بود که چرا ایرانی‌ها دیندار هستند و بدنبال دین می‌روند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: دشمنان رضاشاه را برای دین و اسلام ستیزی به ایران فرستادند و ایشان هم به صورت علنی با حجاب، مجالس امام حسین(ع) و مقدسات و مظاهر مذهبی مخالفت کرد.

انتهای پیام

کد N1073874