پیرموذن: اصلاح‌طلبان و اکثریت اصولگرایان با تندروهای دو جناح فاصله گرفته‌اند

انتخابات مجلس دهم

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس با تأکید بر اینکه رسانه ملی در برنامه کاری‌اش باید افزایش مشارکت مردمی در انتخابات را در دستور کار قرار دهد،‌گفت: در شرایط فعلی تمامی اصلاح‌طلبان و عموم اصولگرایان با تندروی‌های دو جناح فاصله گرفته‌اند و به همین دلیل رقابت سالم انتخاباتی در دسترس است.

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس با تأکید بر اینکه رسانه ملی در برنامه کاری‌اش باید افزایش مشارکت مردمی در انتخابات را در دستور کار قرار دهد،‌گفت: در شرایط فعلی تمامی اصلاح‌طلبان و عموم اصولگرایان با تندروی‌های دو جناح فاصله گرفته‌اند و به همین دلیل رقابت سالم انتخاباتی در دسترس است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمال‌الدین پیرموذن در نطق میان دستور در صحن علنی امروز (یکشنبه) مجلس با تأکید بر اینکه باید بساط تندروی در دانشگاه‌ها جمع شود، گفت: باید در همین راستا رسانه ملی برنامه‌ای در جهت افزایش مشارکت مردمی و گرم کردن تنور انتخابات داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید تمامی صاحب‌منصبان قانون این خواست واقعی ملت را در مدار رفتاری‌شان قرار دهند، گفت: اکنون تمامی اصلاح‌طلبان و عموم اصولگرایان با تندروی‌های دو جناح فاصله گرفته‌اند و رقابت سالم انتخاباتی فراهم است.

این عضو فراکسیون رهروان ولایت در ادامه از هیأت رئیسه مجلس خواستار شد که تذکرش به همراه مطهری و تابش را در مورد اظهارات سخیف منتسب به یک مسئول در مورد چهره محبوب مردمی سید محمد خاتمی را قرائت کند چرا که به گفته وی تفکرات ایشان همواره موید وحدت، صلح و مدارا در جامعه است.

وی ادامه داد: امام باقر (ع) شکیبایی بر عقل، ‌وفا به عهد و ادای امانت را سه وظیفه مسلمانان راستین برشمردند. امیدوارم این سه کار ملاک عمل همه قرار گیرد.

پیرموذن همچنین ابراز امیدواری کرد که درخواست جمعی از نمایندگان در مورد تصویب لایحه مناطق آزاد تجاری- صنعتی اردبیل، مهران و چند منطقه ویژه اقتصادی در مجلس به تصویب رسیده تا فضای توسعه به نقاط مرزی و محروم کشور برسد.

این عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط زیست در ادامه با اشاره به آلودگی هوای تهران، گفت: انتظار می‌رود شهردار تهران و عموم بخش‌های دولتی یار راستین خانم ابتکار باشند و با همکاری موثر بین بخشی، تزریق اعتبارات، گسترش فضای سبز و جمع کردن بساط پارازیت و سوخت دستگاه‌های آلاینده به داد شهروندان تهران و ایران برسند.

وی همچنین با تأکید بر لزوم ایجاد عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت،‌ گفت: آموزگار سالخورده‌ای با 24 سال سابقه خدمت با مدرک دکترا در اردبیل ماهیانه کمتر از 2.5 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند حال آنکه پزشک عمومی جوانی بالغ بر 10 میلیون تومان دریافتی دارد.

پیرموذن در ادامه با تأکید بر لزوم سوق دادن سرمایه‌گذاری خارجی در پساتحریم به مناطق محروم کمتر توسعه یافته در جهت ایجاد ظرفیت‌های شغلی به موضوع افزایش حقوق کارگران و کارمندان اشاره و اظهار کرد: انتظار می‌رود حداقل دستمزد کارگران در سال 95، 2.5 میلیون تومان تعیین شود و حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان نیز به میزان در خور توجهی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا در اردبیل شیوع پیدا کرده و باعث کشته شدن تعدادی از هم‌میهنان شده است، در عین حال بر لزوم رسیدگی فوری به وضعیت سهامداران دو شرکت پدیده شاندیز و میزان تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N1073429