کلینتون: ترامپ بهترین جذب‌کننده نیرو برای داعش است

هیلاری کلینتون در مناظره جدید دموکرات‌ها گفت، داعش با نمایش ویدیوهای توهین‌آمیز دونالد ترامپ به اسلام، برای جذب افراطگریان تروریست بیشتر استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جریان مناظره حزبش، رقیب جمهوری‌خواه خود دونالد ترامپ را متهم کرد که بهترین جذب‌کننده برای گروه تروریستی داعش است و گفت که افراطگرایان از ویدیوی سخنان ترامپ برای تحریک نفرت استفاده می‌کنند.

کلینتون گفت: ما همچنین نیاز داریم که اطمینان حاصل کنیم که این پیام‌های واقعا تبعیض‌آمیز که ترامپ به سراسر جهان ارسال می‌کند، به سمت گوش‌های پذیرا نرود. او بهترین جذب‌کننده داعش است. آنها با ویدیوی سخنان دونالد ترامپ که به اسلام و مسلمانان توهین می‌کند، پیش مردم می‌روند تا تروریست‌های بیشتری را جذب کنند.

به گفته این وزیر امور خارجه سابق آمریکا، بهتر است که "به این گونه تعصب‌ها" پاسخی داده نشود.

دونالد ترامپ که میلیاردری جمهوری‌خواه است، بارها اظهاراتی جنجالی درباره مسلمانان در جریان کارزار انتخاباتی خود مطرح کرده است. اوایل این ماه ترامپ از دولت ایالات متحده آمریکا خواست تا ورود تمام مسلمانان را تا زمان تایید یک طرح ضد تروریسمی متوقف کند. این اظهارات با انتقادات گسترده‌ای همراه شد.

ماه نوامبر هم ترامپ در دو اظهارنظر جداگانه گفت که مسلمانان حمله تروریستی 11 سپتامبر 2001 به آمریکا را جشن گرفتند و پیشنهاد داد تا ایالات متحده پایگاه اطلاعاتی اجباری از مسلمانان تهیه کند.

انتهای پیام

کد N1073122