هند ۵ سامانه موشکی «اس-۴۰۰» را در مرز با پاکستان و چین مستقر خواهد کرد

تسنیم نوشت: دولت هند تصمیم دارد پس از خریداری پنج سامانه موشکی دفاعی «اس-۴۰۰» از روسیه آن‌ها را در مرزهای مشترک خود با پاکستان و چین مستقر کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دولت هند تصمیم گرفته تا پنج سامانه دفاعی «اس-400» روسیه را از این کشور خریداری کند.

گفته‌ می‌شود استقرار این سیستم موشکی روسیه میلیاردها دلار هزینه خواهد داشت که 3 سیستم از آن در مناطق مرزی هند با پاکستان و دو سیستم دیگر در مرزهای شرقی با چین نصب خواهد شد.

سیستم موشکی اس-400 روسیه قابلیت هدف قرار دادن جنگنده، موشک و هواپیمای بدون سرنشین را تا مسافت 400 کیلومتری دارا می‌باشد.

به گفته رسانه‌های هندی، مقامات دهلی‌نو و مسکو در حال مذاکراه در این باره هستند.

ناظران دفاعی هند دستیابی به این سیستم موشکی روسیه را «تغییر دهنده بازی» در منطقه می‌دانند.

علاوه بر این، دولت هند قرار است با فرانسه نیز توافقنامه خرید جنگنده «رافایل» را به امضا برساند که هزینه آن 5 میلیارد دلار می‌باشد.

دولت هند علاوه بر روابط نزدیک و طولانی مدت با روسیه، روابط نزدیکی را با رژیم صهیونیستی نیز از سال 1992 میلادی برقرار کرده و روابط سیاسی و تجاری دو طرف به خصوص از زمان نخست وزیری «نارندرا مودی»، به سرعت گسترش یافته است.

رژیم صهیونیستی قصد دارد تا روابط تجاری خود با آسیا را گسترش دهد تا از این طریق صادرات کالاهای خود را افزایش دهد.

این استراتژی تل آویو در پاسخ به تحریم های احتمالی اروپا خواهد بود و هند نیز به دنبال دستیابی به فناوری‌های جدید نظامی برای ارتقای سطح قدرت خود می‌باشد.

261 50

کد N1071990