«استغاثه، رمز نزدیکی ظهور» منتشر شد

سیاسی

کتاب "استغاثه،‌ رمز نزدیکی ظهور" اثر جدید واحد پژوهش فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، در معرفی این کتاب عنوان شده است: در این اثر سعی شده به بررسی ریشه‌ای استغاثه، شرایط و اهداف آن و نقش استغاثه در نزدیکی ظهور پرداخته شود تا گامی در راستای تعالی ارزش‌های مهدوی و زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) برداشته شود.

"استغاثه،‌ رمز نزدیکی ظهور" در قالب هشت فصل تنظیم شده است. در این کتاب مؤلفان ابتدا به طرح بحث هدف آفرینش و حقیقت زندگی و تبیین نقش امام در این زمینه پرداخته و سپس با ترسیم و تشریح وضعیت جهان، ضرورت استغاثه برای ظهور بقیه‌الله الاعظم (عج) را برای مخاطب روشن می‌کنند و بعد از آن نیز به تبیین معنای استغاثه، مراحل وصول به آن، اهداف استغاثه، شرایط اجابت استغاثه و غیره می‌پردازند.

در بخشی از این کتاب به تشریح وضعیت جهان پرداخته شده و وقایع و فجایعی که در حال رخ دادن است ذکر می‌شود تا مخاطب با نظر به این حوادث و فجایع به اهمیت موضوع ظهور حضرت مهدی (عج) پی ببرد و این امر موجب ایجاد موج استغاثه و فریادرس‌خواهی در جامعه شود.

نسل‌کشی مسلمانان میانمار توسط بودائیان و سوزاندن کودکان و زنان آنها در گورهای دسته‌جمعی، کشته شدن هزاران زن و کودک و مرد غیرنظامی و بی‌گناه پاکستانی و افغانستانی، اشغال وحشیانه سوریه توسط گروه‌های تکفیری تروریستی، حمله گروه‌های تکفیری در عراق و کشته شدن غیرنظامیان و شیعیان این کشور به طرز وحشیانه و تهدید به تخریب حرم‌های ائمه(ع)، تجاوز و تعدی به زنان و ناموس شیعه،‌ سرکوب و فشارهای زیاد آل‌خلیفه و آل‌سعود بر شیعیان بحرین،‌ حمله وحشیانه آل‌ سعود به یمن و نسل‌کشی شیعیان یمنی، سرکوب معترضان در آمریکا و اروپا، سیل‌ها و طوفان‌های پی‌درپی و زلزله‌، اوضاع نابسامان اقتصادی در غرب و تقسیم ناعادلانه ثروت، از جمله مسائلی است که در این کتاب به آنها اشاره شده است.

کتاب "استغاثه،‌ رمز نزدیکی ظهور" در 2500 نسخه و قطع رقعی در انتشارات سیمای خورشید به چاپ رسیده است.

انتهای پیام

کد N1071478