۰
حیدر العبادی:

ائتلاف اسلامی عربستان غیر واقعی و رسانه ای است

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نخست وزیر عراق گفت ائتلاف اسلامی که عربستان خواستار تشکیل آن است غیر واقعی، رسانه ای و تنها بر روی کاغذ است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، العبادی در جریان دیدار با گروهی از جوانان داوطلب گفت: اگر فداکاری های عراقی ها و فتوای آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در مورد جهاد کفایی نبود، گروهک تروریستی داعش اکنون در کشورهای حاشیه خلیج فارس بود چرا که ما پیشروی داعش به ای کشورها و منطقه را متوقف و پیروزی هایی را محقق کردیم.

وی ارتش تشکیل شده از ائتلاف اسلامی را غیر واقعی و در حد تبلیغ رسانه ای و بر روی کاغذ دانست و گفت تماس ها با بسیاری از کشورها نشان می دهد که آنها آمادگی ندارند با نیروهای نظامی خود در این ائتلاف شرکت کنند.

نخست وزیر عراق یادآور شد: من از اعلام چنین ائتلافی تعجب می کنیم چرا که عراق و سوریه به عنوان کشورهایی که با تروریسم مبارزه می کنند، در این ائتلاف نیستند پس چگونه ممکن است این ائتلاف با تروریسم مبارزه کند، ما یک سال و نیم پیش از این کشورها خواستیم که به عراق کمک کنند ولی هیچ کمک صورت نگرفت.

العبادی تصریح کرد: اختلاف و درگیری میان ما منجر به ساخت و اصلاح نمی شود و روشی که برخی در پیش گرفته اند نتیجه ای جز شکست و مانع تراشی در برابر فعالیت ها ندارد.

وی ادامه داد: ما با چالش های زیادی در زمینه مبارزه با تروریسم مواجه هستیم و تروریسم داعش جامعه را تهدید می کند، از این رو باید با هر گونه افکار افراطی که جامعه را تهدید می کند مبارزه کرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.