بان کی مون: سوریه زخمی باز در خاورمیانه است / بروندی در آستانه جنگ داخلی است

سیاسی

دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد مشکلاتی که در عرصه بین الملل وجود دارد کاملا به یکدیگر مرتبط است و ریشه بسیاری از این مشکلات را می‌توان در سوء مدیریت و فقر پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد معتقد است سال میلادی جاری به عنوان یکی از تاریخی ترین و مهم ترین سالهای فعالیت سازمان ملل متحد در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: ما تلاش بسیاری را برای حل مشکلات جهانی و توسعه انجام دادیم.

دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین گفت که جلسه آینده مذاکرات درباره بحران سوریه روز جمعه در نیویورک برگزار خواهد شد و پس از آن شورای امنیت سازمان ملل، در این مورد جلسه خواهد داشت.

بان کی مون خاطر نشان کرد: سوریه زخمی باز در خاورمیانه است و ما تلاشی گسترده را برای ایجاد آتش بس در این کشور و آغاز مذاکرات با هدف گذار سیاسی به عمل می‌آوریم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت:‌در جهان امروزی هیچ چیز به صورت ایزوله عمل نمی‌کند و تمامی مسائل از تروریسم و مهاجرت گرفته تا حقوق بشر و توسعه و صلح به یکدیگر مرتبط هستند. بسیاری از این مشکلات ازفقر شدید و عدم مدیریت درست نشات می‌گیرد. زمانی که رهبران برخی کشورها به آمال و آرزوهای ملت‌ها هیچ توجه نمی‌کنند مردم مجبور می‌شوند راه‌های دیگری را برای حل مشکلات، دغدغه‌ها و رنج‌های خود پیدا کنند.

بان کی مون در اظهارات خود همچنین به ابراز نگرانی در باره وضعیت بروندی پرداخت و گفت که تشدید خشونت‌ها در این کشور به شدت نگران کننده است.

وی ادامه داد: آنچه ما در روزهای گذشته در بروندی ملاحظه کرده‌ایم مایه ناخرسندی است. زیرا این کشور در آستانه جنگ داخلی قرار گرفته است.

انتهای پیام

کد N1069614