کنگره آمریکا تحریم‌های حزب‌الله لبنان را تشدید کرد

مجلس نمایندگان آمریکا تحریم‌های مالی و رسانه‌ای تازه‌ای علیه حزب‌الله لبنان تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مصوبه بانک‌ها و موسسات مالی بین المللی که با حزب‌الله و نهادهای وابسته به این گروه ارتباط داشته باشند را مشمول تحریم‌های آمریکا می‌کند.

سنای آمریکا حدود یک ماه پیش تحریم‌های مشابه‌ای را علیه حزب‌الله در نظر گرفته بود. انتظار می‌رود که این مصوبه به زودی توسط باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا امضا و به قانونی لازم‌الاجرا تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت، اوباما این مصوبه را امضا خواهد کرد. دولت در کنار کنگره تلاش کرده است فشارها بر حزب‌الله را تشدید کند.

مصوبه مذکور همچنین شبکه تلویزیونی المنار حزب الله لبنان را هدف قرار داده است و شرکت‌های ماهواره‌ای یا ارائه کنندگان خدمات اینترنتی به المنار را مشمول تحریم می‌کند.

شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد که مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۲۲ رأی موافق مصوبه‌ تشدید تحریم‌های حزب‌الله لبنان را تصویب کرد.

کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (ایپک) که بزرگ‌ترین گروه لابی طرفدار اسرائیل در واشنگتن است، از تحریم‌های تازه علیه حزب الله استقبال کرده است.

استنی هویر، از رهبران ارشد دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان، گسترش تحریم‌های حزب الله را پیامی برای تهران دانست و مدعی شد: ایران باید بداند که اقدامات این کشور و گروه‌های مورد حمایتش پیامدهایی خواهد داشت.

در همین حال، جکی والورسکی، نماینده کنگره آمریکا حزب‌الله را دشمنی خطرناک برای اسرائیل دانست و گفت: هیچ شکی نیست که حزب‌الله اکنون قوی‌تر از هر زمان دیگری است.

انتهای پیام

کد N1069430