با صدور بیانیه‌ای؛

جامعه روحانیت مبارز تهران کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کرد

سیاسی

جامعه روحانیت مبارز تهران با صدور بیانیه‌ای، کشتار ددمنشانه شیعیان نیجریه را محکوم کرد و خواستار برخورد با عوامل این حادثه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جامعه روحانیت مبارز تهران در بیانیه‌ای، ضمن محکومیت حوادث اخیر در نیجریه و به خاک و خون کشیده شدن شیعیان، خواستار برخورد با عاملان این حادثه شد و سکوت رسانه‌های غربی در مقابل این حادثه را نیز محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است؛

«بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ جهان تشیّع، مشحون از مظلومیتی جاری است که از سوی حکام جائر  و اذناب آنها نسبت به عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ص) روا داشتند و صحنه های جانکاهی از اوج سبوعیّت را بر صفحه روزگار رقم زدند.

و اینک، مردمان تحت ستم و محروم نیجریه که در محبّت به آل الله سرآمدند، با رفتارهای ظالمانه مواجه گشته و از سوی عوامل استکبار جهانی و وهابیت تکفیری، به خاک و خون کشیده شدند.

ما ضمن محکومیت این اقدام ددمنشانه که در سکوت مرگبار مجامع جهانی حقوق بشر به وقوع پیوست و ده ها تن از شیعیان گرانقدر نیجریه ای را شهید و زخمی نمود، از دولت این کشور بویژه رئیس جمهور نیجریه مصرّانه می خواهد تا با تشکیل کمیته ای حقیقت یاب، آمران و عاملان این جنایت دهشتناک را شناسایی و آنان را در اسرع وقت، به سزای اعمال خباثت آمیز خود برسانند.

همچنین لازم می دانیم تا مراتب تأسف و تاثر عمیق جامعه روحانیت مبارز را از هتک حرمت و مجروحیت عالم مجاهد جناب حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابراهیم زکزاکی (رهبر عالیقدر شیعیان نیجریه) که در این حادثه تروریستی، مورد هجوم دست نشاندگان پلید مستکبران قرار گرفتند، ابراز نموده و خواستار اعلام آخرین وضعیت سلامتی و آزادی این چهره مبارز توسط مقامات مسئول در کشور مذکور هستیم.

آنچه در این رخداد فاجعه بار تألم برانگیزتر است، مقایسه عکس العمل سریع رسانه های صهیونیستی و تشکیل اجماع بین المللی در حوادث تروریستی پاریس با بی‌توجهی امروز دولت های غربی پیرامون مخاطراتی است که جان میلیون ها تن از شیعیان نیجری را تهدید می کند و مدافعان دروغین آزادی و حقوق ملل را در مقابل این پرسش وجدان های بیدار قرار می دهد که چرا کشتار انسانها برای آن مدعیان، بی اهمیت است؟ !

جامعه روحانیت مبارز با عرض تسلیت شهادت شیعیان نیجریه به محضر مقدس حضرت ولی الله الاعظم (ارواحنا فداه)، مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) و آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان آن عزیزان، متذکر می شود که هدف غائی از ارتکاب این مظالم، تشدید اختلافات قومی و ایجاد تفرقه مابین برادران مسلمان و پیروان ادیان آسمانی در آن مملکت می باشد و تابعان مذاهب بویژه رهپویان آئین محمدی (ص) اعم از شیعه و سنی باید با حفظ هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان صلاح بشریت، با اتحاد و انسجام در سایه تعالیم عالیه اسلام، نقشه شوم استکبارگران را با شکستی مفتضحانه مواجه نمایند».

کد N1069191