روحانی/1/:

بعد از 14 سال ثابت شد ایران دروغ نگفته ، نمی گوید و به عهد خود وفادار است

رییس جمهور با بیان اینکه مختومه شدن PMD در روز گذشته پیروزی اخلاقی و سیاسی برای ملت ایران بود گفت:‌ موفقیت دیروز در عین حال یک موفقیت بزرگ حقوقی برای ملت ایران بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی عصر امروز در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در شبکه خبر درباره قطعنامه شورای حکام و مختومه شدن PMD ضمن تبریک به ملت ایران به مناسبت کسب این موفقیت تصریح کرد: به ملت ایران تبریک می گویم به دلیل موفقیت‌های پی در پی در صحنه‌های مهم داخلی و بین المللی و دیروز روزی بود که یکی از این مراحل موفقیت در صحنه‌های بین المللی و سیاسی متبلور شد.

روحانی با اشاره به اینکه از تابستان سال 81 تاکنون برای مدت 14 سال است که اتهامات فراوان علیه ملت ایران مطرح می‌شود تصریح کرد: اتهاماتی از سوی گروهک‌های تروریستی،‌سازمان های اطلاعاتی غرب و قدرت‌های بزرگ غرب علیه جمهوری اسلامی مطرح می‌شد مبنی بر اینکه ایران در نقطه‌ای به صورت مخفیانه غنی سازی می کند و اقدام به ساخت بمب به صورت مخفیانه می نماید و اطلاعات شفاف و لازم را به سازمان بین المللی مسئول ارائه نمی‌کند که همین مطلب مبنای قطعنامه‌های فراوان علیه جمهوری اسلامی ایران در نشست‌های شورای حکام آژانس و شورای امنیت سازمان ملل می‌شد.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه موفقیت دیروز ملت ایران تنها یک موفقیت حقوقی و فنی نبود خاطرنشان کرد: بعد از قریب به 14 سال روشن شد که نظام ما نظامی مبتنی برصداقت با همه مردم خود و همه جهانیان است و دروغ نگفته ، نمی گوید و به عهد خود وفادار است.

روحانی خاطرنشان کرد: در پیروزی به دست آمده مشخص شد که اگر ایران عهدنامه‌ای را امضا می کند به آن پایبند خواهد بود، بنابراین این موفقیت یک پیروزی اخلاقی سیاسی نیز برای ملت ایران به حساب می آید.

وی با بیان اینکه آژانس و شورای حکام آژانس به این مساله اعتراف کردند که جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های گذشته هیچ گاه از مسیر صلح آمیز انحرافی پیدا نکرده است افزود: مشخص شد که ایران هیچ گاه به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نبوده است همان طور که بارها اعلام کرده و رهبری به عنوان یک فتوای مهم آن را اعلام کرده بودند و ایران وفادار به تعهد دینی و مذهبی و اخلاقی خود بوده است و هیچ گاه در پی ساخت سلاح کشتار جمعی نبوده است.

روحانی با اشاره به اینکه در نشست شورای حکام در روز گذشته نه تنها موضوع ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای معروف به PMD خاتمه یافت توضیح داد: بعد از سال 2011 احتمال نظامی بودن برنامه هسته‌ای ایران همواره در آژانس مورد رسیدگی قرار می گرفت و آن را موضوعی غیر قابل حل مطرح می‌کردند که نه تنها در جلسه دیروز این مساله حل شد بلکه 12 قطعنامه‌ای که از سال 2003 تا 2012 در شورای حکام علیه جمهوری اسلامی ایران تصویب شده بود لغو شد.

رییس جمهور تاکید کرد: عملیاتی شدن لغو قطعنامه شورای حکام و لغو 6 قطعنامه شورای امنیت منوط به اجرای تعهداتی است که ایران باید انجام دهد.

ادامه دارد...

کد N1069112