دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان:

امروز تروریسم دولتی را با نام دولت نیجریه می‌شناسیم

سیاسی

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اگر در گذشته تروریسم دولتی را با نام عربستان، رژیم صهیونیستی و بحرین می‌شناخیتم، امروز با نام دولت نیجریه می‌شناسیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین زینعلیان در نشست خبری که صبح امروز در رابطه با کشتار شیعیان مظلوم نیجریه در مقابل سفارت این کشور در تهران برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه امروز واقعیتی ما را اینجا جمع کرده است که قلب مستضعفین، مظلومین و آنها که درد کشیده اند و انسان هایی که در زیر یوغ استعمار در دوران استعمارگری انگلستان در نیجریه و قلب افریقا و نقاط مختلف آفریقا درد کشیده اند، به درد آمده است.

وی تصریح کرد: جناب آقای سرلشکر محمدو بوهاری (رئیس جمهور نیجریه) ، ما جوانان ایران از شما سوال داریم که چگونه دولت نظامی شما نمی تواند جلوی خونخواران بوکوحرام و رئیس آنها را بگیرد اما از آن طرف ۳۰۰ نفر بی گناه را به خاک و خون می کشد.

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: امروز دانشجویان آزاده جهان از شما می پرسند آن دخترانی که از مدارس به جرم دانش و یاد گرفتن دزدیده می شوند و این به معنای آن است که عده ای با عقل مشکل دارند؛ حالا شما بی عقلانه و ظالمانه مردم را در زاریا شهید می کنید.

زینعلیان ادامه داد: سرلشکر بوهاری! مطمئن باشید که خون هایی که به زمین ریخته اید باعث می شود در سالهای آتی پرچم اسلام انقلابی و مستضعفین همانطور که وعده الهی است در نیجریه نیز برافراشته شود. وحشی‌گری ژنرال هایی مثل شما که زاریا را به خاک و خون کشیده اند، گریبانتان را خواهد گرفت.

وی با اشاره به کسانی که چند وقت پیش مقابل سفارت فرانسه شمع روشن کرده بودند، گفت: کمپین های حقوق بشر کجایند که زنان و کودکان را در نیجریه فقط به جرم اینکه سیاه و جهان سومی هستند، می کشند؟ اُف بر شما باد. این خونخواری، استکبار و استعمار شما در دنیا است.

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: اگر در ۵۰ سال گذشته ما تروریسم دولتی را رژیم صهیونیستی میشناختیم و در چند سال اخیر، عربستان و بحرین را به عنوان تروریسم دولتی می دانستیم، امروز تروریسم دولتی را با نام دولت نیجریه می شناسیم.

زینعلیان ادامه داد: مدعیان حقوق بشر و حمایت از اقلیت های دینی کجایند که ببینند ۳۰۰ نفر برای داشتن اعتقاد دینی و عزاداری به خاک و خون کشیده می شوند.

وی با بیان اینکه قلب ما امروز به درد آمده است، گفت: واقعیتی که ما را اینجا جمع کرده، تروریسم دولتی دولت نیجریه است. همان تروریسمی که در ادامه وحشی گری های قدیمی های آنهاست.

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: مردم نیجریه و مردم آفریقا! به آرمانی که شما را نجات خواهد داد اعتقاد داشته باشید. قلب تمام مستضعفین عالم به یاد شما است.

کد N1068959