ادعای پزشکان درباره کشف دلیل "اختلال حرکتی" پوتین

سیاسی

یک مطالعه پزشکی بی‌سابقه فاش کرد که رئیس جمهوری روسیه با یک اختلال حرکتی غیرعادی در دست راست خود مواجه است که طبق نتیجه این مطالعه ناشی از دوره آموزشی کار با اسلحه وی به عنوان مامور سازمان اطلاعات شوروی (کا.گ.ب) بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مطالعه که نتایج آن در نشریه پزشکی BMJ انگلیس منتشر شده توسط یک تیم از عصب شناسان پرتغال، ایتالیا و هلند انجام شده است.

این متخصصان حالات و حرکات اعضای بدن به منظور تشخیص اختلالات حرکتی و علایم بیماری‌ها را بررسی کرده و مدعی هستند نحوه راه رفتن متفاوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را تشخیص داده‌اند. آنها می‌گویند که در تصاویر ویدئویی مربوط به راه رفتن ولادیمیر پوتین هنگامی که وی راه می‌رود دست چپش حرکت عادی دارد اما حرکت دست راست وی گاه غیرعادی است.

به گفته متخصصان، این گونه حرکات نامتقارن در اعضای بدن اغلب علامت بیماری پارکینسون است اما پزشکان دریافتند که پوتین به جز این یک مورد هیچ نشانه دیگری از بیماری پارکینسون نظیر لرزش یا سفتی اعضا یا عدم هماهنگی ندارد. آنها می‌گویند که پوتین به عکس دارای مهارت‌های حرکتی فوق العاده از جمله در زمینه ورزش‌های جودو، وزنه برداری و شنا بوده و نوشتن و امضاکردن وی سریع و بدون لرزش انجام می‌شود.

محققان در ادامه مطالعه خود توضیح جایگزین شگفت انگیزی را برای این اختلال حرکتی پوتین پیدا کرده‌اند؛ آنها گفتند که براساس دستورالعمل آموزش‌های کار با اسلحه کا.گ.ب یک عامل اطلاعاتی این سازمان آموزش می‌بیند که به هنگام حرکت سلاح خود را در دست راستش محکم و نزدیک به سینه خودنگه داشته و با دست چپ آزاد حرکت کند ظاهرا علت این نوع آموزش این است که عوامل کا.گ.ب به هنگام رو به رو شدن با دشمنان بتوانند در کمترین زمان ممکن سلاح خود را کشیده و شلیک کنند.

تیم تحقیقاتی مذکور ضمن دادن این توضیح که آموزش‌های طولانی مدت و شدید پوتین به عنوان مامور کا.گ.ب در دوره جنگ سرد عامل این اختلال حرکتی اوست، همزمان مطالعه مشابهی را درباره حرکات دیگر مقام‌های روسیه انجام داده و در آنها نیز یک چنین اختلالی را مشاهده کرده‌اند.

این محققان تعجب کردند از اینکه دیدند همین خصوصیات حرکتی در دیمیتری مدودف،‌ نخست وزیر روسیه و دو وزیر دفاع سابق این کشور یعنی آناتولی سردیوکف و سرگئی ایوانف و همچنین فرمانده ارشد ارتش روسیه آناتولی سیدورف مشاهده می‌شود.

پوتین و ایوانف هر دو مقام‌های سابق کا.گ.ب بوده‌اند و سردیوکف و سیدوروف نیز آموزش‌های نظامی دیدند اما مساله عجیب این است که دیمیتری مدودف برخلاف دیگر مقام‌ها هیچ ارتباط روشنی با ارتش یا کا.گ.ب نداشته است. آنها در پاسخ به اینکه پس چرا مدودف اینگونه راه می‌رود گفته‌اند که او قصد تقلید از رئیس جمهور روسیه را دارد.

این محققان مدعی هستند برخی شواهد مستدل حاکی از آن هستند که مدودف آموزش دیده تا مثل رئیس جمهوری روسیه راه رفته و ظاهری همچون او داشته باشد.

انتهای پیام

کد N1067403