تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی؛

تذکر 17 نماینده به وزیرخارجه برای رسیدگی به وضعیت شیعیان نیجریه

سیاسی

17 نماینده به وزیر خارجه برای رسیدگی به وضع شیعیان نیجریه تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مشروح تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی که در جلسه علنی امروز ( سه شنبه) مجلس ازسوی محمد دهقان عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد به شرح زیر است:

قادری نماینده شیراز به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت: لزوم پرداخت قیمت چغندر خریداری شده ، از کشاورزان به صورت نقدی به جای شکر.

احمدی، حسینی و محبی نمایندگان کنگاور، قصر شیرین و سنقر به وزیر راه ، توضیح علت عدم تکمیل پروژه راه آهن ملایر- کرمانشاه و کرمانشاه – قصر شیرین.

-مقتدایی نماینده اصفهان به وزرای صنعت و اقتصاد، لزوم تعیین تکلیف هزینه های اخذ شده از صنف تریکوفروشان در زمان اجرای طرح شبنم و لزوم دقیق‌تر شدن سازوکارهای اجرای ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم و تمهید ضوابطی برای عدم امکان سوء‌استفاده از کدهای اقتصادی صنف خوار بار فروشان.

-کارخانه نماینده همدان به وزیر صنعت: توضیح علت خروج میلیاردها دلار از کشور برای واردات کالاهای غیر ضروری و لوکس وخودروهای و گران قیمت.

-کارخانه و حسینی؛ نمایندگان همدان و قصر شیرین به وزیر جهاد کشاروزی ، تسریع در اجرای مصوبه قانونی راجع به استمهال سه ساله وامهای کشاروزی و به وزیر کار: پرداخت برنامه محور پاداش بازنشستگی کارکنان دلت و جلوگیری از تبعیض پرداخت‌ها و لزوم توجه به کارکنان با حقوق و مزایای پایین در پرداخت مطالبات و به وزیر کار: توضیح علت اخذ برگه های بدون تاریخ پایان قرارداد توسط برخی کارفرمایان به عنوان شرط الزامی ادامه کار.

-شریعت نژاد نماینده تنکابن به رئیس جمهور و وزیر کشور: توضیح علت تعطیلی معادن محدود غرب مازندران توسط سازمان محیط زیست و توضیح علت عدم تصویب صادرات کیوی و مرکبات مازاد داخلی به کشورهای متقاضی و به وزیر کشور: تسریع در احداث پل های تخریب شده ناشی از سیل و جدیت برای مراقبت از پل های مستعد تخریب در شهرستانهای تنکابن به عباس آباد و رامسر.

-بشیری نماینده پاکدشت و سعیدی، سودانی ، حسینی صدر ، هاشمی ، صلاحی ، دهدشتی، انصاری، خجسته، محجوب، سلیمی، رهبری املشی، آصفری، کیایی نژاد، فیروزی، پیرموذن و رحمانی به وزیر خارجه ؛ لزوم انجام اقدامات جدی تر توسط وزارت خارجه برای استفاده از همه ظرفیت ها و مجامع بین‌المللی برای رسیدن به جامعه رخ داده برای شیعیان نیجریه.

-آذین نماینده رفسنجان به وزیر صنعت ، جلوگیری از واردات بی رویه از کشور چین.

-فتاخی نماینده شهر بابک به رئیس جمهور؛ عدم تسلیم لایحه بودجه 95 به مجلس در موعه مقرر قانونی.

-منظری توکلی نماینده بافت به رئیس جمهور: توجه ویژه به آموزش های فنی ، حرفه ای و مهارتی در برنامه ششم با توجه نقش این آموزش‌ها در کاهش بیکاری جوانان.

ادامه دارد...

کد N1067270